Banki spółdzielcze SGB organizują wspólnie akcję pomocy dla Ukraińców

Banki spółdzielcze SGB organizują wspólnie akcję pomocy dla Ukraińców
Logo SGB-Bank SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Każda wojna zabiera nam to, co najważniejsze - poczucie bezpieczeństwa. Dzisiaj spółdzielczość chce wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów, kobiety i dzieci, które właśnie teraz najbardziej doświadczają skutków wojny, czytamy w komunikacie SGB-Banku.

Zostało uruchomione specjalne konto:

90 1610 0006 9002 0100 0246 0002 w SGB-Banku SA  

na które można wpłacać pieniądze.

Gotówkę będzie przekazana Fundacji Ocalenie, wspierającej akcję pomocy humanitarnej na granicy. Pracownicy i wolontariusze fundacji najlepiej wiedzą, jak wykorzystać zebrane pieniądze.

Bezpośrednia pomoc

Banki mają również stały kontakt z Bankiem Spółdzielczym z Lubyczy Królewskiej, oddalonym tylko o kilka kilometrów od granicy.

Razem z pracownikami zbierane są najpotrzebniejsze rzeczy, które Bank wspólnie z lokalnymi władzami przekaże najbardziej potrzebującym. „To nasza sąsiedzka pomoc” – czytamy w komunikacie.

Wspacie dla uchodźców

Cała Grupa SGB aktywnie wspiera poszkodowanych w tej wojnie.  Od 1 marca br. aż do odwołania:

–  banki spółdzielcze SGB oraz SGB-Bank SA nie pobierają prowizji od zleceń SWIFT w walutach obcych i PLN realizowanych do banków w Ukrainie.

– zniesiono opłaty dla klientów indywidualnych za przelewy wychodzące i przychodzące z Ukrainy.

Banki SGB współpracują także z lokalnymi władzami samorządowymi. „Spółdzielcza Grupa Bankowa odpowiedzialność ma swoim DNA. Wzajemność i wsparcie dla naszych klientów i niesienie pomocy potrzebującym są naszymi priorytetami” – podkreślono w komunikacie.

Źródło: SGB-Bank SA