Banki Spółdzielcze i ich partnerzy:Rekomendacje na kryzysk

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2009.12.foto.42.a.100xBANK BPS NA PODIUM

W przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" zestawieniu wyników banków komercyjnych za trzy kwartały br., Bank BPS uplasował się na trzeciej pozycji pod względem najwyższego zwrotu z kapitałów ROE netto (19,7 proc.).

Jak by tego było mało, w prowadzonym przez ten dziennik rankingu złotowych kredytów hipotecznych zajął pierwsze miejsce, pokonując 26 innych renomowanych instytucji kredytowych, w tym Alior Bank oraz Millennium.

O tym, co wyróżnia bankowość spółdzielczą na rynku finansowym w Polsce, mówił Mirosław Potulski, prezes Banku BPS w wywiadzie, który ukazał się w specjalnym dodatku „Rzeczpospolitej” – Business Growth.

GBS W BARLINKU ZDOBYWA GRANTY

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku złożył wniosek o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 16 szkoleń dla pracowników m.in. z zakresu sprzedaży i kontaktów z klientem, komunikacji oraz motywowania. Aplikacja dotyczy priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, poddziałanie 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw”.

Projekt zatytułowany „Kompetentne kadry GBS w Barlinku” przeszedł pomyślnie przez wszystkie etapy weryfikacji formalnej i merytorycznej oraz został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Oceny Projektów, która przyznała dotację w kwocie 267 926 zł.

Szkolenia objęte dofinansowaniem mają na celu podwyższenie kompetencji zawodowych pracowników oraz zwiększenie ich umiejętności sprzedażowych, a tym samym poprawę jakości i kompleksowości obsługi klienta. To drugi projekt, w którym GBS w Barlinku skorzysta z unijnego wsparcia szkolenia pracowników, w pierwszym dotacja wyniosła 240 781 zł. Gratulujemy!

ZŁOTE LOKATY ESBANKU

Edyta Cygankiewicz z córką odebrały w ESBANKU rower turystyczny – nagrodę IV stopnia w loterii lokacyjnej.

Klienci ESBANKU Banku Spółdzielczego w Radomsku dostali… atrakcyjne prezenty. Wszystko za sprawą losowania nagród w dwóch loteriach promocyjnych – „Złotej Lokacie IV” oraz „Złotej Rybce”. W pierwszej zwycięzca odjechał z banku Fiatem Bravo, można też było wygrać nagrody pieniężne, telewizory LCD oraz rowery turystyczne o łącznej wartości ponad 80 tys. zł. Drugi konkurs „Złota Rybka“, zorganizowano pod hasłem „Spełniamy Twoje marzenia“. Dzięki lokatom można było zdobyć 10 nagród pieniężnych o wartości ponad 21 tys. zł.

KONTO DLA KOBIET

Bank Zachodni WBK otwiera pierwsze w Polsce konto dla kobiet ­- „Konto na Obcasach”. Panie mają dostać cały pakiet różnego rodzaju udogodnień, na przykład zwrot 1 proc. wartości zakupów dokonanych kartą płatniczą i pakiet ubezpieczeń. Co ciekawe, ubezpieczenie zawierać ma m. in. ubezpieczenie zdrowia w przypadku nowotworów kobiecych. Ciekawy pakiet „Kino na Obcasach”. Oferuje zniżkę na bilety do kina sieci Multikino oraz Silverscreen na specjalne seanse (bilet w cenie 15 zł), zawsze w pierwszy wtorek miesiąca. Jest to pomysł na specjalne spotkania wyłącznie dla kobiet, podczas których odbywają się przedpremierowe pokazy filmowe, konsultacje ze specjalistami (porady finansowe) czy nauka tańca lub prezentacje kosmetyków.

WINDYKACJA W… KOMÓRCE

Polska Telefonia Komórkowa Centertel rozpocznie współpracę z InfoMonitorem Biurem Informacji Gospodarczej. Będzie odzyskiwać należności od niepłacących w terminie klientów między innymi poprzez wpis do Centralnej Ewidencji Dłużników w InfoMonitor BIG. Ci, którzy trafią na listę dłuż...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI