Bank Pekao szykuje zwolnienia grupowe. Pracę straci do 1200 osób

Bank Pekao szykuje zwolnienia grupowe. Pracę straci do 1200 osób
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1.200 pracownikami oraz zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 1.350 pracownikom w okresie od 12 marca do 31 października 2020 r. - podał bank w komunikacie.
.@BankPekaoSA zamierza rozwiązać umowy o pracę z maksymalnie 1200 pracownikami banku do końca października #Pekao #BankPekao

Bank Pekao S.A. poinformował 20 lutego zakładowe związki zawodowe
o zamiarze, przyczynach i skali planowej restrukturyzacji zatrudnienia w banku – rozpoczynając tym samym formalny proces konsultacji ze stroną społeczną, podał bank w komunikacie.

Czytaj także: Bezpieczeństwo, wygoda i innowacyjność. Bank Pekao rozwija usługi biometryczne >>>

„Bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Banku, która w całości obciąży wynik Banku. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe Banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych Banku” – napisano.

Kontynuacja rozpoczętego w 2019 roku procesu

„Planowana restrukturyzacja zatrudnienia to kontynuacja rozpoczętego w 2019 roku procesu, efekt realizacji strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności oraz konsekwencja obecnych trendów rynkowych w sektorze bankowym, który ulega silnej digitalizacji. Jednocześnie, w konsekwencji realizowanych zmian, planowana jest zmiana warunków pracy w przypadku 1350 pracowników, która będzie dotyczyć głównie zmiany stanowiska lub miejsca pracy.

Zmniejszenie zatrudnienia to przede wszystkim konsekwencja obecnych trendów w sektorze bankowym zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nowoczesne banki kładą duży nacisk na rozwój technologii i rozwiązań IT, ze względu na fakt, że klienci oczekują coraz szerszych możliwości obsługi przez internet i telefon, a z placówek korzystają znacząco rzadziej niż jeszcze kilka lat temu. Konieczne jest zatem kontynuowanie zmian w strukturze zatrudnienia, które od ubiegłego roku wprowadzane są także w Banku Pekao”, czytamy w komunikacie.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews, Bank Pekao SA