Bank Pekao S.A. udostępnia kredyty i produkty oszczędnościowe oparte o WIRON

Bank Pekao S.A. udostępnia kredyty  i produkty oszczędnościowe oparte o WIRON
Źródło: Bank Pekao SA /Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. proponuje swoim klientom z grupy małych, średnich i dużych firm produkty oparte o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON - kredyt w rachunku bieżącym oraz oprocentowany rachunek pomocniczy. To pierwsze takie rozwiązania na polskim rynku, które wpisują się w proces zastąpienia WIBOR-u przez WIRON, będący jednym z założeń Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych, poinformował Bank.

Klienci wnioskujący o kredyt w rachunku bieżącym od 15 czerwca 2023 r. mogą wybrać oprocentowanie zmienne oparte o wskaźnik referencyjny WIRON 1M Stopa Składana. Oprocentowanie będzie składało się z wymienionego wyżej wskaźnika oraz marży banku.

Jednocześnie, w odpowiedzi na zwiększenie aktywności przedsiębiorców w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert lokowania oszczędności, Bank Pekao S.A. proponuje rachunek pomocniczy oprocentowany w wysokości 50 proc. wskaźnika referencyjnego WIRON aż na 3 miesiące.

Z oferty mogą skorzystać nowi oraz dotychczasowi klienci banku z sektora małych, średnich i dużych firm.

Czytaj także: NBP o zastąpieniu WIBOR-u WIRON-em na drodze regulacyjnej

WIRON w Banku Pekao: rozwiązania kredytowe na nowych zasadach…

Najnowsza oferta depozytowa Banku Pekao S.A. oparta o wskaźnik referencyjny WIRON stwarza jeszcze lepsze warunki do lokowania wolnych środków przez nowych i obecnych klientów firmowych banku. Warte podkreślenia jest to, że nie obowiązują limity minimalnej kwoty, jaką należy wpłacić na rachunek.

– Wchodzimy na rynek z nowymi produktami opartymi o wskaźnik referencyjny stopy procentowej WIRON dla klientów firmowych.

Z jednej strony wprowadzamy atrakcyjne oprocentowanie dla oszczędności gromadzonych przez obecnych oraz nowych klientów banku, a z drugiej udostępniamy rozwiązania kredytowe operujące na zupełnie nowych zasadach – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao.

Czytaj także: X Kongres Prawa Bankowego o TSUE i kredytach frankowych oraz o tranzycji wskaźników referencyjnych

… i nowe rozwiązania depozytowe

– Jako pierwsi w sektorze oddajemy w ręce klientów rozwiązania kredytowe i depozytowe bazujące na wskaźniku referencyjnym stopy procentowej WIRON. Jesteśmy bardzo dumni będąc pionierem na rynku w dostarczaniu produktów, które realizują założenia Mapy Drogowej opublikowanej przez Narodową Grupę Roboczą ds. reformy wskaźników referencyjnych dla procesu zastąpienia WIBOR-u przez WIRON.

W nadchodzących miesiącach nasza oferta skierowana do przedsiębiorców będzie poszerzana o kolejne rozwiązania kredytowe i oszczędnościowe – podkreśla Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

***

Wskaźniki referencyjne stopy procentowej WIRON i WIRON 1M Stopa Składana są ustalane zgodnie z Regulaminem Rodziny Indeksów Składanych WIRON. Administratorem wskaźników jest GPW Benchmark S.A. z siedzibą w Warszawie.

Więcej o aktualnej wartości oraz sposobie opracowywania wskaźnika WIRON znajduje na stronie administratora: https://gpwbenchmark.pl/