Bank Pekao S.A. przedłuża na 2023 rok darmowych rachunków dla obywateli Ukrainy

Bank Pekao S.A. przedłuża na 2023 rok darmowych rachunków dla obywateli Ukrainy
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. przedłuża ofertę specjalną skierowaną do obywateli zza wschodniej granicy znoszącą opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, w tym w Ukrainie na kolejny rok. Dodatkowo Bank wydłuża w czasie możliwość realizacji bezpłatnych przelewów "z i do" Ukrainy dla wszystkich klientów indywidualnych Banku, w tym także dla obywateli tego kraju, czytamy w komunikacie prasowym Banku.

Od początku wojny w Ukrainie, granicę z tym krajem przekroczyło 8,89 mln uchodźców[1], a liczba ukraińskich uchodźców w systemie PESEL w tym czasie wyniosła ponad 1,4 mln osób[2].

Obecnie obywateli z Ukrainy jest w Polsce ok. 950 tys., czyli mniej o ok. 400 tys. w porównaniu z majem zeszłego roku. 90 proc. z nich to kobiety i dzieci. Zaledwie 6 proc. jest w wieku poprodukcyjnym. Łącznie z osobami, które przybyły do Polski przed wojną, w kraju przebywa 2,3 mln Ukraińców.[3]

Mimo, że część uchodźców wojennych już opuszcza Polskę i wraca do Ukrainy, to nadal wielu z nich szuka schronienia w naszym kraju. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Bank Pekao S.A. zapewnia obsługę ponad 212 tys. klientów ukraińskich oferując preferencyjne warunki za 0 zł i duży pakiet korzyści.

Czytaj także: Bank Pekao oferuje już w swoich oddziałach obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa

Kontynuacja oferty Banku Pekao dla uchodźców z Ukrainy

W skład oferty wchodzi bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao S.A. oraz dodatkowo dla obywateli Ukrainy, którzy zdecydują się założyć konto wraz z kartą do 31.12.2023 r. – bezwarunkowo bezpłatna obsługa karty do konta i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, w tym także w okupowanym kraju. Oferta obowiązuje przez dwa lata od dnia zawarcia umowy.

Dodatkowo bank wydłuża ofertę bezpłatnych przelewów z i do Ukrainy do 31.12.2023 r. dla wszystkich klientów Banku – w tym także dla obywateli tego kraju. Przedłużana obecnie propozycja zyskała popularność wśród uchodźców.

Ukraińcy preferują konto z kartą debetową

Z danych zebranych z bankowych kont osobistych Pekao otwartych dla Ukraińców wynika, że aż 98 proc. z nich otwiera konta osobiste z kartą debetową, 88% korzysta z bankowości elektronicznej, a blisko 60 proc. osiąga wpływy na konta w sumie na min. 500 zł.

– Patrząc na statystyki widzimy, że obywatele Ukrainy chętnie korzystają z produktów naszego banku. Bardzo nas to cieszy, ponieważ potwierdza, że dobrze trafiliśmy z ofertą i przygotowanymi produktami tj. aplikacją PeoPay i bankowością elektroniczną Pekao24, które są dostępne w języku ukraińskim. Wiemy, że obecnie wielu Ukraińców stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości, znaleźć pracę, otworzyć biznes, czy wynająć mieszkanie.

Nasza oferta promocyjna może im w tym pomóc. Wyciągamy do nich pomocną dłoń w większości kanałów w języku ukraińskim. Dlatego zdecydowaliśmy właśnie o kontynuacji w 2023 roku oferty za bezwarunkowe 0 zł za konto, kartę, wszystkie bankomaty oraz przelewy do i z Ukrainy  – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych, Bank Pekao S.A.

Czytaj także: KNF podniosła bufor systemowy dla Banku Pekao

Co zapewnia Konto Przekorzystne?

Konto Przekorzystne jest flagowym rachunkiem osobistym Banku Pekao S.A., które oferuje duży pakiet korzyści, także dla obywateli Ukrainy. Zarówno w roku 2021, jak i 2022, Konto Przekorzystne zajęło pierwsze miejsce w rankingu Złoty Bankier organizowanym przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

Założenie Konta Przekorzystnego w Banku Pekao S.A. jest niezwykle proste. Obywatel Ukrainy może to zrobić w trakcie wizyty w oddziale mając ze sobą jeden z wymienionych dokumentów: paszport międzynarodowy, kartę pobytu lub ukraiński dowód osobisty, czy też tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca. Dodatkowo bank może zweryfikować tożsamość przy pomocy okazanego paszportu grażdanina bez transkrypcji na j. łaciński wraz z zaświadczeniem o nadaniu numeru Pesel oraz oświadczeniem uchodźcy, które jest dostępne w oddziale.

Warto zaznaczyć, że Bank Pekao w swojej ofercie ma wiele udogodnień dla obywateli Ukrainy, w tym dostępną od dłuższego czasu dla klientów indywidualnych aplikację mobilną
PeoPay i bankowość internetową Pekao24 w ich rodzimym języku. Na stronie https://www.pekao.com.pl/przekorzystne/ua/ Ukraińcy mogą zapoznać się z dostępnymi dla nich produktami i rozwiązaniami. Do dyspozycji jest również infolinia w języku ukraińskim pod numerem +48 22 591 22 20.

Kolejną bardzo atrakcyjną propozycją przygotowaną specjalnie dla obywateli Ukrainy są zniżki i rabaty na kursy języka polskiego oraz materiały edukacyjne. Płacąc kartą, aplikacją PeoPay lub realizując przelew za pomocą Pekao24, klienci mogą zyskać nawet do 55 proc. zniżki u partnerów Banku Pekao.

Więcej informacji na stronie: pekao.com.pl/rabaty-od-naszych-partnerow.html oraz na

pekao.com.pl/przekorzystne/ua/.


[1] Dane ze Straży Granicznej, styczeń 2023 r.

[2] Dane z Urzędu do Spraw Cudzoziemców, październik 2022 r.

[3] Dane z PFR, grudzień 2022 r.

Źródło: Bank Pekao SA