Bank Pekao nagrodzony tytułem „The Best Trade Finance Provider” w Polsce

Bank Pekao nagrodzony tytułem „The Best Trade Finance Provider” w Polsce
Źródło: Bank Pekao SA /Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao S.A. już po raz czwarty otrzymał wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznawane przez międzynarodowy magazyn Global Finance. W tym prestiżowym rankingu oceniane są m.in.: wartość portfela transakcji, znajomość lokalnych warunków oraz potrzeb klienta czy innowacje w produktach i usługach.

Global Finance to magazyn skierowany do menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych. Tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” jest przyznawany  przy udziale wyspecjalizowanych analityków biznesowych, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również komentarze nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.

Czytaj także: Pekao po raz dziewiąty z nagrodą dla najlepszego banku powierniczego w Polsce >>>

–  Bardzo się cieszę z tej ważnej nagrody. Mam nadzieję, że jest ona potwierdzeniem tego, że jesteśmy niezawodnym partnerem i przewodnikiem naszych klientów na międzynarodowych rynkach. Zapewniam, że będziemy nadal pracować nad wysoką jakością oferowanych usług i umocnieniem pozycji lidera w obszarze finansowania handlu – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Czytaj także: Pekao najlepszym bankiem inwestycyjnym według magazynu Global Finance >>>

– Od kilku miesięcy w Banku Pekao pracujemy w nowej formule, w której produkty finansowania handlu łączymy z bardziej złożonymi konstrukcjami finansowania działalności międzynarodowej naszych klientów. Cieszymy się, że ta oferta została doceniona. Jesteśmy zdeterminowani by dzieląc się naszym doświadczeniem i kompetencjami, wzmacniać pozycję polskich firm za granicą – dodaje Piotr Stolarczyk, dyrektor Departamentu Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Handlu w Banku Pekao.

Produkty finansowania handlu

Produkty finansowania handlu stanowią wsparcie dla przedsiębiorstw w prowadzeniu bieżącej działalności. Mogą stać się akceleratorem ich ekspansji na rynkach lokalnych i zagranicznych. Usługi te zaspokajają potrzeby krótkoterminowego finansowania klientów i ich kontrahentów, zwiększają bezpieczeństwo transakcji handlowych, pełniąc jednocześnie funkcje rozliczeniowe.

Bank Pekao S.A. w 2021 roku otrzymał m.in. po raz dziewiąty w ciągu ostatniej dekady nagrodę  “Best Sub-custodian Bank in Poland”, po raz piąty nagrodę „The Best Investment Bank” w Polsce, obydwie przyznawane przez prestiżowy magazyn Global Finance oraz nagrodę Złoty Bankier 2021.

Źródło: Bank Pekao SA