Bank i klient: Departament kadr – luty 2010

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 23 lutego br., wyraziła zgodę na powołanie Małgorzaty Kołakowskiej na prezesa ING Banku Śląskiego. Wcześniej, jako wiceprezes, odpowiadała za obszar dużych korporacji i instytucji finansowych oraz rynków finansowych.

Małgorzata Kołakowska 

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w ING Bank NV/Oddział w Warszawie (w latach 1993-1996). Po kilkuletniej przerwie, w trakcie której zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w McDonald’s Polska oraz dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, powróciła do ING Banku Śląskiego. Od października 2006 r. nadzorowała obszar dużych korporacji i instytucji finansowych na stanowisku dyrektora banku. 1 lipca 2008 r. objęła stanowisko wiceprezesa zarządu. Pełniła też funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Gospodarki Żywnościowej SA, Funduszu Emerytalnego Winterthur (obecnie AXA) oraz Kredobanku na Ukrainie. Jest przewodniczącą Rady Nadzorczej ING Banku Hipotecznego SA oraz wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej ING Securities SA.

Stanisław Borkowski

Otrzymał stanowisko prezesa zarządu Allianz Bank Polska SA. Jest związany z tą firmą od 2007 r. Od początku 2008 r. jako członek Rady Nadzorczej Allianz Banku uczestniczył w jego budowie w zakresie operacji bankowych, finansów, ryzyka i sprzedaży oraz tworzył relacje dotyczące bancassurance z TU Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska. Jako wiceprezes zarządu TU Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska odpowiadał za produkty, ich połączenie z sektorem bankowości i ofertę dla partnerów bankowych, m.in. Banku Pekao SA, Eurobanku, HSBC, Deutsche Banku czy BGŻ. Po ukończeniu studiów tworzył rozwiązania na pograniczu medycyny i finansów, w tym ubezpieczenia zdrowotne w Oslo Research Park. Tam zajmował się oceną projektów inwestycyjnych, przygotowywaniem przypadków biznesowych do oceny przez potencjalnych inwestorów, negocjacjami z inwestorami. W 1999 r. rozpoczął pracę w Polsce, zajmował się zarządzaniem firmą w imieniu klienta w branży emerytalnej i IT. Od 2001 r. pracował w PZU jako dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych. Działał w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Jest również aktywny w CEA – Europejskiej Federacji Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Jednocześnie do zarządu Allianz Banku wszedł Krzysztof Janicki, dotychczasowy dyrektor zarządzający ds. ryzyka. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości, zajmował się obszarem kredytów detalicznych m.in. w Banku Pekao SA, BRE Banku i Banku BPH.

Agnieszka Porębska

Rada Nadzorcza Banku DnB NORD Polska powołała ją na stanowisko członka zarządu. Odpowiadać będzie za nadzorowanie obszaru bankowości detalicznej i MŚP. Z sektorem bankowym związana jest od 1996 r., od początku kariery zawodowej. Zajmowała się bankowością detaliczną, a potem także bankowością dla małych i średnich przedsiębiorstw. W latach 1996-2000 w Pierwszym Polsko-Amerykańskim Banku pełniła funkcję dyrektora departamentu klientów indywidualnych, a wcześniej – kierownika zespołu ds. obsługi rynku klientów indywidualnych oraz specjalisty ds. nowych produktów bankowych. Od 2000 do 2008 r. pracowała w Fortis Banku, gdzie odpowiadała za zarządzanie i rozwój bankowości detalicznej i MŚP. Zajmowała kierownicze stanowiska w tym obszarze – była dyrektorem pionu strategii i rozwoju, dyrektorem departamentu strategii rynkowej oraz dyrektorem departamentu klientów indywidualnych. Odpowiadała m.in. za strategię rozwoju banku w obszarze klientów indywidualnych i małych i średnich przedsiębiorstw. W Banku DnB NORD pracuje od sierpnia 2008 r. – najpierw była dyrektorem ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI