Bank BGŻ BNP Paribas S.A. obejmuje pakiet mniejszościowy w IPF Group S.A.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. w ramach działalności w zakresie inwestycji kapitałowych Capital Development zawarł umowę inwestycyjną z IPF Group S.A. oraz jej założycielem i większościowym udziałowcem Panem Mariuszem Dolatą. W efekcie Bank BGŻ BNP Paribas S.A stał się mniejszościowym udziałowcem w IPF Group oraz zapewnił finansowanie dalszego dynamicznego rozwoju Grupy.

Grupa IPF działa od 2008 roku i jest certyfikowaną agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej z przychodami przekraczającymi 60 mln złotych. Grupa IPF zajmuje się pozyskiwaniem i koordynacją zatrudnienia specjalistycznego personelu dla swoich klientów w Polsce, Francji i Niemczech. Poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań z zakresu zatrudnienia i organizacji pracy IPF zamierza być jednym z liderów w branży na rynkach europejskich.

Capital Development jest projektem prowadzonym przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A., opartym o wieloletnie doświadczenie Grupy BNP Paribas. Przez ostatnie 20 lat BNP Paribas Développement zainwestował w kilkaset spółek, jego portfel obecnie składa się z ponad 300 podmiotów. To jest już piąta inwestycja lokalnego zespołu w Polsce, gdzie projekt Capital Development istnieje od 2 lat, co pokazuje duży dynamizm oraz dopasowanie oferty do potrzeb rynkowych.

– Po raz kolejny wybraliśmy firmę o mocnej pozycji na rynku i wysokich kompetencjach popartych wieloletnim doświadczeniem. IPF Group jest firmą, działającą na dynamicznym rynku o dużym potencjale, która osiągnęła już spory sukces. Wierzymy, że dzięki profesjonalnemu zespołowi zarządzającemu oraz unikalnej kompetencji i przy wsparciu Grupy BGŻ BNP jesteśmy w stanie wykorzystać szanse dalszego szybkiego rozwoju firmy w Polsce, we Francji i na innych rynkach europejskich – podsumował Laurent Denizou, Dyrektor Zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Mariusz Dolata, Założyciel i Prezes Grupy IPF skomentował: – Bardzo się cieszę, że Bank BGŻ BNP Paribas S.A. zdecydował się na współpracę z nami. Biorąc pod uwagę nasze ambitne plany dynamicznego rozwoju organicznego we Francji i w Polsce, jak również planowane akwizycje, mając tak silnego partnera jesteśmy w stanie dużo szybciej osiągnąć nasze cele.

– Jestem przekonany, że rynek pracy tymczasowej i doradztwa personalnego będzie dalej dynamicznie rósł, ale również podlegał zmianom, narzucanym przez regulatorów tego rynku. Innowacyjne i specjalistyczne firmy takie jak IPF Group, które są w stanie szybko reagować na zmiany, mają szczególną szanse na osiągnięcie znaczącej pozycji na tym rynku – powiedział Maciej Balsewicz, Wice-Przewodniczący Rady Nadzorczej IPF Group S.A odpowiedzialny za transakcję.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas S.A.