BaFin otwiera PKO drogę na niemiecki rynek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Po niespełna czterech tygodniach od przesłania aplikacji niemiecki urząd nadzoru finansowego BaFin podjął pozytywną decyzję w sprawie rozpoczęcia działalności przez placówkę PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem. Tym samym zakończony został proces uzyskiwania zgód nadzorczych rozpoczęty złożonym w grudniu ubiegłego roku w Komisji Nadzoru Finansowego wnioskiem notyfikacyjnym.

Ostatnim krokiem na drodze do rozpoczęcia działalności przez oddział PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem jest wpis do niemieckiego rejestru handlowego (Handelsregister). Dopełnienie tego formalnego kroku umożliwi start operacyjny placówki. W międzyczasie prowadzone będą spotkania z klientami, którzy są zainteresowani obsługą przez oddział PKO w Niemczech.

Konsekwentnie wspieramy polskich przedsiębiorców podejmujących się ambitnego zadania rozwoju biznesu poprzez ekspansję zagraniczną. Chcemy stać się dla nich w Niemczech, tak jak w Polsce, bankiem pierwszego wyboru. Wierzymy, że będziemy wiodącym partnerem finansowym dla istotnej części spośród kilkuset największych polskich spółek działających za zachodnią granicą – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Zlokalizowana we Frankfurcie nad Menem placówka PKO Banku Polskiego będzie skupiała się na obsłudze klientów korporacyjnych, oferując im pełną paletę usług i produktów. Wśród nich znajdą się m.in.: bankowość transakcyjna (w tym międzynarodowy cash pooling), bankowość elektroniczna, produkty skarbowe, trade finance czy kredyty korporacyjne.

W dalszej perspektywie planowane jest również rozszerzenie oferowanych klientom usług o doradztwo dotyczące niemieckiego rynku, zarówno dla polskich przedsiębiorców prowadzących już tam działalność, jak i tych, którzy dopiero chcą podjąć ekspansję. Bank chce także za pośrednictwem oddziału we Frankfurcie pozyskiwać klientów z grona niemieckich firm prowadzących interesy w Polsce.

Źródło: PKO Bank Polski