Asseco Data Systems wsparło EFL przy wprowadzeniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego

Asseco Data Systems wsparło EFL przy wprowadzeniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego
Logo Asseco Data Systems Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) przy wsparciu Asseco Data Systems (Asseco DS) - spółki zależnej Asseco Ponad - rozpoczął wprowadzanie kompleksowych rozwiązań umożliwiających zdalne załatwianie formalności dzięki platformie do wykorzystania usług zaufania, podało Asseco DS. Umożliwi to podpisywanie umów oraz dokumentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Pozwoli również na zabezpieczanie korespondencji elektronicznej czy potwierdzanie autentyczności dokumentów.

„Jesteśmy przekonani, że wprowadzane w EFL usługi zaufania ułatwią i skrócą procesy związane z obsługą naszych partnerów biznesowych oraz klientów. Do wykorzystywania nowych rozwiązań chcemy zaprosić wszystkich pracowników. Przechodzą oni szkolenie i otrzymują certyfikaty kwalifikowanych podpisów elektronicznych. Dzięki temu zoptymalizujemy procesy wewnętrzne związane z podpisywaniem i obiegiem dokumentów. Natomiast nasi klienci będą mogli znaczący obszar swojej działalności gospodarczej przenieść w sferę online. To pomaga zaoszczędzić im zarówno czas, jak i pieniądze. Ponadto liczymy, że współpraca z Asseco pozwoli nam na korzystanie z eksperckiej wiedzy, zarówno z perspektywy rozwiązań technologicznych, jak i biznesowych” – powiedział dyrektor Departamentu Innowacji EFL Krzysztof Polcyn, cytowany w komunikacie.

Grupa EFL wdrożyła już pierwsze elementy rozwiązania

Grupa EFL wdrożyła już pierwsze elementy rozwiązania i przygotowuje kolejne projekty. Strony nie określiły daty końcowej współpracy, mając na uwadze rozwój technologii oraz wspólne tworzenie nowych usług, podkreślono.

Czytaj także: Asseco Data Systems wdroży nowy system IT w Idea Getin Leasing >>>

Razem z Grupą EFL tworzymy platformę usług zaufania, wśród których znalazł się podpis elektroniczny, a w zakresie zabezpieczenia autentyczności i integralności będzie on realizowany w oparciu o kwalifikowaną pieczęć elektroniczną.

„Dzięki temu każda podpisana umowa czy inny dokument będą stanowiły mocny dowód prawny i wpłyną na jakość oraz szybkość obsługi klienta. 66% firm potrzebuje max. 3 lat, aby przejść z dokumentacji papierowej na elektroniczną (raport EFL) i większość dąży do osiągnięcia tego stanu w ciągu najbliższych trzech lat. To pokazuje świadomość i gotowość przedsiębiorstw do cyfryzacji. Jednak aby ten proces zakończył się sukcesem i był bezpieczny, warto korzystać z rozwiązań, które dają pewność powodzenia” – dodał dyrektor sprzedaży projektów kluczowych w Asseco DS Artur Miękina.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Źródło: ISBnews