Artykuły ze źródła: Stowarzyszenie Mieszkanicznik

Martyna Szczawińska, Mentor Stowarzyszenia Mieszkanicznik, ekspert home staging.
Komentarze ekspertów | Nieruchomości

Jak przetrwać na rynku najmu w czasie pandemii?

Ostatni rok najmu w Polsce upłynął pod znakiem pandemii i wielkiej niepewności najemców zarówno co do ewentualnej sytuacji w pracy, jak i nauki np. na uczelniach. Ta niestabilna sytuacja miała przełożenie również na osoby wynajmujące mieszkania i właścicieli takich mieszkań, pisze Martyna Szczawińska – Mentor Stowarzyszenia Mieszkanicznik, ekspert home staging. Prekursor techniki „Saper”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Magdalena Tylipska
Komentarze ekspertów | Nieruchomości

Dopłata do czynszu wraz z dodatkiem mieszkaniowym do 1,5 tys. zł wyłączone spod egzekucji komorniczej

Z pewną satysfakcją, związaną z osobistym zaangażowaniem z ramienia Stowarzyszenia Mieszkanicznik w konsultacje projektu zmian w ustawie z dnia 21 czerwca 2001 roku o dodatkach mieszkaniowych (t.j. ustawy Dz.U. z 2019 r poz. 2133) odnotowujemy powstanie przepisów odpowiadających potrzebie wyjątkowego czasu, które kierują pomoc finansową w postaci dopłat do czynszów z Funduszu Covid w stronę najemców ‒ pisze w komentarzu dla aleBank.pl Magdalena Tylipska, radca prawny, ekspert Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

CZYTAJ WIĘCEJ
Blok mieszkalny
Finanse osobiste | Nieruchomości

Koronawirus i mieszkania na wynajem, dla kogo wsparcie?

Rząd pracuje nad ustawą o dopłatach do dodatków mieszkaniowych. Stowarzyszenie Mieszkanicznik zostało poproszone o konsultacje w tej sprawie i wystąpiło z wnioskiem o rozszerzenie grupy potencjalnych beneficjentów. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia zamieszczamy komentarz, którego autorkami są: radca prawny Magdalena Tylipska i Faustyna Guzowska ze Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

CZYTAJ WIĘCEJ
Blok mieszkalny
Nieruchomości

Interpretacje i wyroki – nowe ryzyko w najmie mieszkań

W ostatnich dniach stycznia, kiedy to większość osób wynajmujących dokonała już wyboru sposobu opodatkowania przychodów z najmu na bieżący rok, nagłośniono wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący najmu mieszkań właśnie. Pokazuje to nowe ryzyko na tym rynku. Komentarz Hanny Milewskiej-Wilk, ze Stowarzyszenia Mieszkanicznik do wyroku NSA II FSK 14/17 i odnoszących się do niego informacji w mediach.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1