Artykuły ze źródła: Ministerstwo Rozwoju

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wraz z członkami Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju
Kadry

Wicepremier Gowin powołał Radę ds. Planu dla Pracy i Rozwoju i wręczył jej członkom nominacje

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wręczył w poniedziałek nominacje członkom Rady do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju. Zadaniem Rady będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu dla Pracy i Rozwoju oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w Plan. Opracowany przez MRPiT Plan dla Pracy i Rozwoju to jeden z kluczowych projektów w obecnych działaniach resortu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Młotek sędziowski i model domu
Nieruchomości | Prawo i regulacje | Samorządy

„Lokal za grunt”: prezydent podpisał ustawę

Inwestorzy będą mogli nabywać grunty od gmin w zamian za mieszkania lub inne lokale służące wspólnotom samorządowym – takie będą efekty ustawy o rozliczaniu ceny lokali lub budynków w cenie nieruchomości zbywanych z gminnego zasobu nieruchomości, przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, którą 21 stycznia br. podpisał prezydent Andrzej Duda. Rozwiązanie to będzie się opierać na współpracy między gminami a inwestorami.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dom w budowie
Nieruchomości | Prawo i regulacje

Co zmienia nowelizacja prawa budowlanego, która wchodzi w życie 19 września 2020 roku?

Prostszy i szybszy proces inwestycyjny w budownictwie, co przełoży się na wzrost liczby oddawanych mieszkań – taki ma być m.in. efekt zmian w Prawie budowlanym. W sobotę, 19 września 2020 r., wchodzi w życie nowelizacja ustawy. Jednym z celów zmian jest deregulacja. Znikają także absurdy, takie jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów, paczkomatów czy innych tego typu urządzeń. Wzmacnia się też stabilność działań inwestora ‒ czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bon turystyczny
Cyberbezpieczeństwo | Finanse osobiste

Bon turystyczny: ZUS przestrzega przed oszustami!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wprowadzone od 1 sierpnia bony turystyczne, stanowiące formę dofinansowania wypoczynku dzieci, nie podlegają wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze. ZUS przestrzega też przed korzystaniem ze znajdujących się w internecie ofert sprzedaży tych bonów, gdyż mogą z nich korzystać wyłącznie osoby uprawnione – podaje Prawo.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ
Naukowcy w laboratorium
Firma | Technologie i innowacje

Nawet 300 mln zł dla polskich przedsiębiorców na innowacje pomagające zwalczyć pandemię

Nawet 300 mln zł może trafić do polskich przedsiębiorców, których działania służą w walce z pandemią. Takie rozwiązania, jak: „Szybka Ścieżka – Koronawirusy”, Dotacje na kapitał obrotowy oraz Dotacje na infrastrukturę do zwalczania COVID-19, zaprezentowali eksperci z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej podczas webinarium w ramach cyklu „Tarcza Antykryzysowa dla biznesu”.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 2