Artykuły ze źródła: Metrohouse

Mieszkania i pieniądze
Nieruchomości

Ceny mieszkań nadal rosną wbrew pandemii koronawirusa

W III kw. 2020 r. nadal nie widać było obniżek cen mieszkań. Z opracowania Barometr Metrohouse i Gold Finance wynika, że w największych polskich miastach, poza nielicznymi wyjątkami, nadal kupujemy coraz droższe mieszkania. Na rynek, po chwilowym załamaniu popytu w II kwartale powrócili też potencjalni nabywcy. Jednak wraz z coraz większą liczbą mieszkań na sprzedaż wydłuża się czas oczekiwania na oferentów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Pieniądze i domy
Nieruchomości

Cenowe szaleństwo na rynku mieszkaniowym nieco wyhamowuje?

Na wtórnym rynku mieszkań widoczne jest spowolnienie wzrostów cen. Nieco spokojniej jest też w przypadku mieszkań od deweloperów. Nadal jednak nie słabnie zainteresowanie zakupem lokali. Ruch na rynku kredytów hipotecznych wskazuje, że możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordowym kwartalnym wynikiem sprzedaży. To wnioski z raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance III kw. 2019.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nieruchomości

Millenialsi i inwestorzy, czyli kto kupuje mieszkania w Polsce

Pomimo nieustających podwyżek na rynku nieruchomości, zainteresowanie mieszkaniami z rynku wtórnego jest bardzo duże. Największy procent kupujących stanowią millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 80-tych i 90-tych XX wieku. Są to młodzi ludzie, którzy w miarę niedawno rozpoczęli karierę zawodową oraz życie rodzinne, co przyczyniło się do decyzji o zakupie własnego lokum.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna trzymający w rękach pieniądze i model domu
Nieruchomości

Ceny mieszkań ostro w górę. Największe wzrosty w Warszawie i we Wrocławiu

Długo utrzymujący się popyt na nieruchomości przekłada się na coraz wyższe ceny mieszkań na rynku wtórnym, tak wynika z raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance II kw. 2019 r. W porównaniu do I kw. br. ceny lokali wzrosły w niemal każdym z największych analizowanych miast – najbardziej w Warszawie i we Wrocławiu. Na rynku pierwotnym liderami wzrostów jest Gdańsk i Warszawa.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 2