Autor: ILA

Katarzyna Szumilas, Head of Business Development Poland, Worldline.
Cyberbezpieczeństwo | Komentarze ekspertów

Innowacje a rozwój systemów płatniczych, dwa wyzwania dla banków

Zmiany na rynku usług finansowych napędzane są przez wiele istotnych czynników, takich jak współczesne światowe trendy, nowi uczestnicy rynku, modyfikacje wynikające z kolejnych regulacji, wyższe koszty, czy niższe marże. Kluczowe w tej kwestii są również stale rosnące oczekiwania klientów, które zaspokajane są w coraz większym stopniu przez Fintechy korzystające z wysokiego potencjału nowych technologii ‒ pisze Katarzyna Szumilas, Head of Business Development Poland, Worldline.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezgotówkowo | Komentarze ekspertów | Wydarzenia

Forum Usług Płatniczych – Mastercard umożliwia konsumentom korzystanie z najnowszych rozwiązań

Nowa rzeczywistość, której katalizatorem była sytuacja pandemiczna sprawia, że konsumenci sięgają po płatności bezgotówkowe jeszcze chętniej, pisze Kamila Kaliszyk, Dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe przed zbliżającym się Forum Usług Płatniczych. O przyszłości open bankingu – w komentarzu Małgorzaty Domagały, Dyrektor ds. relacji z klientem i otwartej bankowości w polskim oddziale Mastercard Europe.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kamila Sotomska, LL.M. - Departament Prawa i Legislacji Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Firma | Komentarze ekspertów

Czy Akt o rynkach cyfrowych zaszkodzi europejskim małym i średnim przedsiębiorcom oraz konsumentom?

Parlament Europejski i Rada Europejska rozważają wprowadzenie Aktu o rynkach cyfrowych (Digital Markets Act – DMA), zaproponowanego przez Komisję Europejską w grudniu 2020 roku. Celem regulacji ma być ograniczenie władzy największych cyfrowych platform, tzw. strażników dostępu. Na poziomie deklaratywnym DMA ma zapewnić sprawiedliwe warunki konkurowania online i poprawić dobrobyt Europejskich przedsiębiorstw i konsumentów. Obawiamy się jednak, że DMA może doprowadzić do niezamierzonych konsekwencji, a przede wszystkim pogorszyć jakość usług oferowanych dla europejskich MŚP i konsumentów, podkreśla Kamila Sotomska, LL.M. – Departament Prawa i Legislacji Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

CZYTAJ WIĘCEJ
Gospodarka | Komentarze ekspertów

Prof. Dariusz Filar: trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy od drugiego

Opublikowany przez GUS szybki szacunek PKB za drugi kwartał 2020 roku trudno uznać za zaskakujący. Głęboki spadek dynamiki PKB był oczekiwany i wartość tego spadku zbliżona do 8% (tak w porównaniu z kwartałem poprzednim, jak i z analogicznym kwartałem roku poprzedniego) oczekiwania te jedynie potwierdziła, pisze w komentarzu dla aleBank.pl prof. Dariusz Filar.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/05

Nauka i Edukacja Ekonomiczna | Biblioteka Finansisty | Dlaczego nie wykorzystaliśmy szansy? Rozważania na kanwie pewnej lektury

Prof. dr hab. Dariusz Filar, to nazwisko nie wymagające rekomendacji. W każdym razie nie w gronie naszych Czytelników. Właśnie ukazała się na rynku nowa pozycja wydawnicza tego autora. Jak pisze sam profesor w korespondencji do redakcji: w pewnym sensie można ją potraktować jako „drugi tom” wydanej pięć lat temu „Zielonej wyspy i dryfującej kry”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Ubezpieczenie grupowe to już standard – zmienia się za to ich zakres

Dziś ubezpieczenie grupowe w firmie jest już standardem. Pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że pracodawca jest w stanie w ich imieniu wynegocjować dogodne dla nich stawki oraz bogaty zakres ochrony, który ubezpieczyciele stale poszarzają. Wśród ostatnich takich nowości na rynku ubezpieczeń jest m.in. wprowadzenie przez ING Życie do oferty tzw. „grupówek” umowy na wypadek nowotworów. Ponadto taki zakres ochronny może też obejmować małżonka ubezpieczonego.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość | Finanse i gospodarka

Między repolonizacją i renacjonalizacją

filar.dariusz.01.150xOpublikowany przez NBP na koniec 2011 r. „Raport o stabilności systemu finansowego” nie pozostawia wątpliwości: wyniki finansowe polskiego sektora bankowego osiągnięte w pierwszych trzech kwartałach minionego roku wskazują, że w całym roku sektor ten – w ujęciu nominalnym – pobije wszystkie rekordy z przeszłości. Za znakomitymi wynikami kryje się, między innymi, obniżenie kosztów ryzyka kredytowego, a ono wynika z ustabilizowania jakości portfeli kredytowych.
Artykuł pochodzi z numeru 1(27) Kuriera finansowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1