Nowoczesny system dostępowy na GPW

Nowoczesny system dostępowy na GPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Asseco Poland wdrożyło na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w pierwszym dniu sesyjnym 2018 r., system PROMAK TS. Dzięki temu GPW udostępniła klientom innowacyjne rozwiązanie dostępne w formie dedykowanej aplikacji pod nazwą TradeApp oraz w wersji internetowej jako WebTradeApp.

Nowy system to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań do obsługi handlu instrumentami finansowymi. Spełnia ono wymogi obowiązującej dyrektywy unijnej MIFID II. Daje inwestorom dostęp do rynków GPW oraz pełną kontrolę transakcji.

System TradeApp umożliwia domom maklerskim szybki dostęp do bieżącej informacji rynkowej oraz zarządzanie zleceniami. To zaś przekłada się na wydajną i szybką komunikację z rynkiem oraz sprawne zawieranie transakcji. Nowe rozwiązanie – dzięki możliwości wyboru przez uczestników giełdy sposobu dostępu do systemu transakcyjnego UTP poprzez dedykowaną aplikację lub globalną sieć internetową – umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności w dowolnym miejscu i czasie.

– Asseco od lat tworzy oprogramowanie dla uczestników rynku kapitałowego, ale po raz pierwszy mogliśmy współpracować z Giełdą Papierów Wartościowych. To dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale także cenne doświadczenie. Instytucja tworząca parkiet ma swoją specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę przy realizacji projektu – są to przede wszystkim niezwykle wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa informatycznego stosowanych rozwiązań – powiedział Artur Trunowicz, dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego w Asseco Poland.

Dodatkowo, mieliśmy do czynienia z dużą presją czasu, związaną z wejściem w życie dyrektywy MIFID II. Udane wdrożenie projektu dowodzi, że nawet w okresie wprowadzania istotnych zmian regulacyjnych można skutecznie wdrażać nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz budować dodatkową wartość dla uczestników rynku – zauważył.

Dariusz Kułakowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podkreślił, że nowy system jest nowoczesny i efektywny. – Spełnia on wymogi obowiązującej dyrektywy unijnej MIFID II i dorównuje ofercie udostępnianej klientom przez nowoczesne giełdy światowe, takie jak London Stock Exchange. Od początku 2018., klienci GPW zyskali dostęp do bieżącej informacji rynkowej, zarządzania zleceniami i poziomem ryzyka biura maklerskiego. System TradeApp to świadectwo dążenia warszawskiej giełdy – lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – do technologicznej doskonałości – zaznaczył.

System został uruchomiony w pierwszym dniu sesyjnym 2018 r. Przez najbliższe trzy lata Asseco Poland będzie również odpowiedzialne za dostarczenie usług serwisowych.