Aplikacja Visa Mobile dostępna w bankach Grupy SGB

Aplikacja Visa Mobile dostępna w bankach Grupy SGB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki spółdzielcze SGB i SGB-Bank SA udostępniły swoim klientom Visa Mobile.

Aby korzystać z Visa Mobile wystarczy dodać kartę w aplikacji Visa Mobile, którą można pobrać na smartfon. Podczas płacenia klient wybiera ikonę Visa Mobile wśród dostępnych opcji na stronie sklepu internetowego.

Następnie klient podaje swój numer telefonu i zatwierdza transakcję na smartfonie w aplikacji Visa Mobile.

Rozwiązanie Visa Mobile jest oparte na usłudze Click to Pay i wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie.

Systemy Visa są zaprojektowane z wykorzystaniem wielu warstw zabezpieczeń, działając przez 99,9999% czasu.

Grupa SGB spełnia oczekiwania swoich klientów

– Zakupy online stały się dziś codziennością, co wpłynęło na zwiększone wymagania konsumentów – kupując przez internet oczekujemy, że płatność przebiegnie szybko, wygodnie i bezpiecznie. Odpowiedzią na te potrzeby jest rozwiązanie Visa Mobile, dzięki któremu nasi klienci będą mogli płacić online jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie niż do tej pory. Jesteśmy dumni, że to właśnie Banki Spółdzielcze SGB i SGB-Bank SA stały się kolejnymi instytucjami, które wdrożyły Visa Mobile – mówi Jakub Pękacz, Dyrektor Biura Klientów Indywidualnych i Płatności SGB-Banku SA.

W globalnym badaniu Visa Back to Business wśród najważniejszych korzyści związanych z płatnościami cyfrowymi respondenci wymieniali: łatwiejsze zakupy w internecie (47%), mniejsze ryzyko kradzieży (38%) i wygodę (37%).

– Tworząc Visa Mobile chcieliśmy, by transakcje w sieci były nie tylko jeszcze szybsze, ale też bardziej intuicyjne. Wystarczą smartfon, aplikacja i numeru telefonu, a płatność zajmie tylko kilka chwil. Visa Mobile jest odzwierciedleniem naszych nieustających wysiłków, by przepływ pieniędzy był płynny, niezawodny i wygodny – dodaje Adrian Kurowski, Dyrektor Generalny Visa w Polsce.

Chargeback także w Visa Mobile

Transakcje Visa Mobile dodatkowo są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback. Procedura ta oznacza, że bank osoby płacącej może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa.

Spółdzielcza Grupa Bankowa to SGB-Bank SA i 179 banków spółdzielczych SGB.

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa / SGB