Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao najlepszą implemetacją w sektorze bankowych usług cyfrowych

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao najlepszą implemetacją w sektorze bankowych usług cyfrowych
Źródło: Bank Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Aplikacja PeoPay KIDS została doceniona przez ekspertów branży e-commerce. Jurorzy konkursu e-Commerce Polska awards organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej uznali ją za najlepsze wdrożenie w sektorze bankowych usług cyfrowych.

e-Commerce Polska awards to jeden z najważniejszych konkursów dla branży e-commerce. Jego laureatami są najbardziej innowacyjne marki działające w Polsce. Jego tegoroczna, dziewiąta edycja była rekordowa pod względem liczby zgłoszeń i ich wysokiego, bardzo wyrównanego poziomu.

Aplikacja PeoPay KIDS jest autorskim projektem Banku i (…) udostępnia klientom detalicznym – w tym przypadku rodzicowi i dziecku – narzędzie znane do tej pory z bankowości korporacyjnej. Chodzi o wielopodpis

W kategorii Best banking implementation (najlepsza implemetacja w sektorze bankowych usług cyfrowych) zwyciężyła aplikacja PeoPay KIDS. Bank Pekao, chcąc dotrzeć do nowej grupy docelowej oraz rozwijać nowoczesne, zdalne narzędzia finansowe, wdrożył ją w połowie 2020 roku.

Czytaj także: Samoobsługa w Pekao: bank rozszerzył listę dyspozycji w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay

PeoPay KIDS, czyli wprowadzanie dzieci w świat finansów

Nie jest to jednak tradycyjny produkt bankowy, lecz zaawansowane rozwiązanie, którego kluczowym elementem jest aplikacja mobilna, wprowadzająca dzieci w świat finansów, ucząca oszczędzania i funkcji pieniądza.

Aplikacja PeoPay KIDS jest autorskim projektem Banku i na tle innych rozwiązań finansowych stanowi rzadkość, ponieważ udostępnia klientom detalicznym – w tym przypadku rodzicowi i dziecku – narzędzie znane do tej pory z bankowości korporacyjnej. Chodzi o wielopodpis. W praktyce zarządzanie finansami jest rozproszone.

Przykładem jest zlecenie przelewu w aplikacji dziecka i jego autoryzacja w panelu rodzica z poziomu jego aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. To rodzic za pomocą swojego systemu decyduje o tym, do jakich funkcjonalności jego pociecha ma dostęp w aplikacji.

(PeoPay KIDS to) zaawansowane rozwiązanie, którego kluczowym elementem jest aplikacja mobilna, wprowadzająca dzieci w świat finansów, ucząca oszczędzania i funkcji pieniądza

Aplikacja PeoPay KIDS została stworzona przez naszych specjalistów całkowicie samodzielnie – bez udziału usługodawców zewnętrznych, dlatego nagrody, jakie nasz Bank zdobywa właśnie za jej wdrożenie cieszą szczególnie i są dowodem na to, że mamy nie tylko bardzo dobre wyczucie trendów rynkowych, ale je kreujemy.

W strategii na lata 2021-2024 jako jeden z filarów naszego rozwoju wskazaliśmy właśnie implementację kolejnych rozwiązań cyfrowych na najwyższym, znanym z e-commerce poziomie, czemu służy m.in. nawiązanie współpracy z TPAY podkreślaWojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A., nadzorujący pion Pion Bankowości Detalicznej.

Czytaj także: Wiceprezes Banku Pekao na EKF 2021: popyt na kredyty nadal duży, popularność kanałów zdalnych po pandemii nie spadnie

Aplikacja PeoPay KIDS pobrana już 40 tys. razy

Wyniki raportu Pekao na temat edukacji finansowej dzieci, który został przygotowany w ramach wdrożenia produktu pokazały, że rodzice dostrzegają coraz silniejszą potrzebę nauki dzieci o pieniądzach i oszczędzaniu.

Bank Pekao był jednym z pierwszych, który ofertę skierował do (…) młodszych odbiorców – z pakietu PeoPay KIDS mogą korzystać dzieci już od 6. roku życia

Badania udowodniły jednak, że sami nie są w stanie podjąć się tego zadania i oczekują wsparcia właśnie od sektora finansowego, a przede wszystkim banku.

W Polsce coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju produkty bankowe kierowane do dzieci. Przede wszystkim są to jednak oferty dla osób powyżej 13. roku życia. Bank Pekao był jednym z pierwszych, który ofertę skierował do jeszcze młodszych odbiorców – z pakietu PeoPay KIDS mogą korzystać dzieci już od 6. roku życia, a najważniejszym celem aplikacji jest nauka dzieci samodzielności i oszczędzania już od najmłodszych lat.

Aplikacja PeoPay KIDS jest jednym z najbardziej zaawansowanych tego typu narzędzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Do tej pory aplikacja PeoPay KIDS została pobrana ponad 40 tys. razy, otrzymuje ona wysokie oceny w rankingach sklepów AppStore i Sklep Play.

Czytaj także: Prezes Banku Pekao na Forum Ekonomicznym: chcemy oferować produkty ubezpieczeniowe PZU w aplikacji PeoPay

Źródło: Bank Pekao SA