Anna Milewska odwołana z zarządu Skarbiec TFI; prezesem Piotr Szulec

Anna Milewska odwołana z zarządu Skarbiec TFI; prezesem Piotr Szulec
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Skarbiec TFI odwołała z pełnienia funkcji w zarządzie Annę Milewską. Funkcję prezesa zarządu będzie pełnił Piotr Szulec - podano w komunikacie.

Ponadto, z zarządu odwołany został Jarosław Jamka, a z dniem 25 stycznia do pełnienia funkcji członka zarządu powołano Jacka Fijałkowskiego.

Doświadczenie zawodowe

Szulec do zarządu został powołany w grudniu 2021 r.

Czytaj także: Piotr Szulec w zarządzie Skarbiec TFI >>>

Wcześniej pracował m.in. w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Fortis Bank Polska, AXA TFI, Pioneer TFI, BNP Paribas TFI.

Milewska była prezesem Skarbiec TFI od 2019 r. 

Nowy prezes Skarbiec TFI: polityka inwestycyjna będzie kontynuowana

 Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych będzie kontynuowało dotychczasową politykę inwestycyjną, poinformował prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Piotr Szulec.

„Jestem przekonany, że wiedza, eksperckie doświadczenie wszystkich pracowników firmy pozwolą na realizację kolejnych wyzwań z korzyścią dla naszych klientów. Chciałbym też zapewnić, że będziemy kontynuować politykę inwestycyjną. Jednym z wiodących parametrów, które wyróżniają Skarbiec TFI jest wysoki profesjonalizm i niezależność naszych zarządzających” – powiedział Szulec, cytowany w komunikacie. 

Pozostałe zmiany w zarządzie Skarbiec Holding

Do składu zarządu Skarbiec Holding został powołany także Jacek Fijałkowski, menedżer z wieloletnim doświadczeniem m.in. w sektorze finansowym, usług biznesowych i nowoczesnych usług IT. Funkcję członka zarządu holdingu obejmie 25 stycznia 2022 r. We władzach spółki od 12 stycznia 2022 r. ponownie zasiądzie także Marek Wędrychowski, dotychczasowy członek zarządu Skarbiec Holding, podano także.

„Piotr Szulec od wielu lat związany jest z rynkiem kapitałowym, w tym z sektorem towarzystw funduszy inwestycyjnych. Jego wiedza i doświadczenie są nie do przecenienia w świetle ambitnych planów rozwoju Grupy Skarbiec na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług finansowych” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Skarbiec TFI i Skarbiec Holding Stanisław Kluza. 

Skarbiec Holding jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Źródło: PAP BIZNES, ISBnews