Andrzej Wilk powołany na wiceprezesa Banku Handlowego ds. bankowości detalicznej

Andrzej Wilk powołany na wiceprezesa Banku Handlowego ds. bankowości detalicznej
City Handlowy - Logo (źródło: Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Banku Handlowego postanowiła z dniem 1 lipca 2022 roku powołać Andrzeja Wilka w skład Zarządu na stanowisko wiceprezesa na trzyletnią kadencję, podał Bank. W ramach wewnętrznego podziału kompetencji w zarządzie Andrzej Wilk będzie pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za bankowość detaliczną.

„Pan Andrzej Wilk posiada bogate doświadczenie zawodowe w obszarze bankowości. Pan Andrzej Wilk dołączył do Banku Handlowego w Warszawie S.A. w 1997 r. jako Specjalista ds. Planowania i Analiz Finansowych.

Następnie sprawował liczne stanowiska kierownicze m.in., jako CFO Citifinancial Central Europe nadzorując rozwój ponad 200 oddziałów i punktów sprzedaży. Był również szefem Retail Banku w Citi na Węgrzech, w Czechach i Rumunii.

W latach 2014-2018 pracował poza Citi, w Moneygram Polska na stanowisku prezesa spółki oraz w JP Morgan na stanowisku dyrektora zarządzającego.

Czytaj także: Dennis Hussey odchodzi z zarządu Banku Handlowego

Następnie Pan Andrzej Wilk powrócił do zespołu Citi i od roku 2019 do dnia dzisiejszego sprawuje w Banku Handlowym w Warszawie S.A. kluczową funkcję Szefa Pionu Zarządzania Produktami Detalicznymi, Usługami Maklerskimi, Segmentami i Siecią Oddziałów w Sektorze Bankowości Detalicznej” ‒ czytamy w komunikacie.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie ‒ najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe.

Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 roku. Aktywa razem banku wyniosły 61,85 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews