Ambitne plany Expandera na 2014 rok

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

expander.01.400x169Po sukcesach sprzedażowych w roku 2013, największy niezależny doradca finansowy kontynuuje dynamiczny rozwój. Dynamika wzrostu przychodów do dnia dzisiejszego,
w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku wynosi ponad 70%. Kilkanaście nowych oddziałów, znaczące zwiększenie sił sprzedaży, rekrutacja najlepszych specjalistów i podniesienie wydatków na marketing, to tylko niektóre działania zmierzające do umocnienia pozycji lidera. Innova Capital, jeden z wiodących funduszy private equity inwestujący w Europie Centralnej, właściciel firmy potwierdza: Expander jest gotowy na pozyskiwanie kolejnych klientów i wchodzenie w nowe obszary rynku.

Rok 2013 firma zakończyła 67-procentowym wzrostem przychodów w stosunku do 2012 roku oraz spektakularnym sukcesem w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych, przekraczając 10% udziału w rynku. Tym samym stała się liderem rynku, wyprzedzając jednocześnie wszystkie firmy z branży doradczej.

Leszek Muzyczyszyn, Partner Innova Capital: – Expander szczególnie w ostatnich dwóch latach pokazał umiejętność dynamicznego rozwoju w trudnym otoczeniu. Dzięki dobremu zarządzaniu i podejmowaniu trafnych decyzji o długofalowym horyzoncie udało się wykorzystać okres spowolnienia na rynku do zbudowania silnych fundamentów. Skokowy rozwój własnego call-center, rozbudowanie sieci oddziałów, powiększenie zespołu o liczne grono doświadczonych specjalistów – to wszystko inwestycje, które pozwalają osiągać coraz lepsze wyniki. Wypracowany w roku 2013 zysk jest reinwestowany w dalszy wzrost firmy. Innova Capital w dalszym ciągu będzie wspierać działania Expander Advisors i na dzień dzisiejszy nie planujemy żadnych zmian w strukturze właścicielskiej.

Rok 2014 upłynie pod znakiem dalszego umacniania nowych linii biznesowych: finansowania przedsiębiorstw, ubezpieczeń oraz produktów inwestycyjnych. Dzięki wsparciu stałych partnerów Expander oferuje swoim klientom, unikalne na polskim rynku, autorskie formy inwestowania kapitału.

Andrzej Oślizło, Prezes Expander Advisors: – Aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu klientów i utrzymać wysoką jakość obsługi w bieżącym roku otworzymy kilkanaście nowych oddziałów w całej Polsce.

W dalszym ciągu będziemy również zatrudniać najlepszych doradców finansowych i inwestycyjnych. Zdajemy sobie sprawę, że dla budowania silnej pozycji konieczne jest podnoszenie poziomu wydatków na działania marketingowe i wsparcie sprzedaży. Profesjonalni doradcy, odpowiednio prowadzone działania marketingowe i doskonale zorganizowane własne call-center, dają nam unikatowe kompetencje w zakresie obsługi i pozyskiwania klientów.

Źródło: Expandera