Allianz rośnie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

allianz.grupa.150xGrupa Allianz Polska w I półroczu 2011 roku kontynuowała trend wzrostowy.

Łączna wartość zebranej w ciągu sześciu miesięcy składki wyniosła 1,8 mld zł, co w porównaniu z 1,7 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, oznacza wzrost o 4 proc. Składka z ubezpieczeń majątkowych wzrosła o 8 proc. do 932,5 mln zł. W ubezpieczeniach komunikacyjnych wzrost wyniósł 12 proc. do 524 mln zł.

Bardzo dobre wyniki Allianz odnotowuje w pozostałych segmentach ubezpieczeń majątkowych: ubezpieczeniach mieszkaniowych oraz ubezpieczeniach dla małych i średnich firm i ubezpieczeniach korporacyjnych. W przypadku Allianz Życie składka wyniosła 865,4 mln zł. Widoczny jest trend wzrostowy w segmencie polis indywidualnych ze składką regularną. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku składka wzrosła tu o 22 proc. Firma rozwinęła swoją ofertę w tym segmencie m.in. poprzez wprowadzenie dożywotniego ubezpieczenia ze składką jednorazową lub regularną, którego celem jest zapewnienie dożywotniej ochrony ubezpieczeniowej na wypadek zgonu. Świadczenie będzie przeznaczone na uregulowanie kosztów pochówku własnego lub swoich bliskich. Wprowadzenie tego produktu jest konsekwencją obniżenia zasiłku pogrzebowego.

„W drugim półroczu chcemy skupić się na działaniach poprawiających rentowność ubezpieczeń komunikacyjnych, zwiększaniu przewagi konkurencyjnej w ubezpieczeniach dla firm oraz dalszym rozwoju wielokanałowego modelu sprzedaży. Będziemy też pracować nad pomysłami dotyczącymi nowych produktów, które zabezpieczą przyszłą emeryturę naszym klientom, ale także dostarczą im kompleksowych ubezpieczeń zdrowotnych.” – zapowiada Paweł Dangel, prezes Allianz w Polsce.