Alior Leasing ze względu na koronawirusa wprowadza możliwość istotnego obniżenia raty leasingowej

Alior Leasing ze względu na koronawirusa wprowadza możliwość istotnego obniżenia raty leasingowej
Fot. stock.adobe.com/methaphum
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Leasing wprowadza możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy, w zgodzie z rekomendacjami rządu oraz wypracowanymi przez Związek Banków Polskich (ZBP) propozycjami dla kredytobiorców i leasingobiorców, podała spółka.
#AliorLeasing wprowadza możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy, w zgodzie z rekomendacjami rządu oraz wypracowanymi przez #ZBP propozycjami #koronawirus #COVID19 #kornawiruswpolsce @AliorBankSA

„Nie tylko sektor bankowy obiecuje pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Pakiet ulg przygotował również Alior Leasing. Jednym z kluczowych udogodnień będzie – w uzasadnionych przypadkach – możliwość bardzo istotnego obniżenia wysokości raty leasingowej przez okres 3 miesięcy. Pomoc będzie udzielana klientom, których problemy finansowe wynikają wprost z ograniczeń lub obostrzeń wynikających z pandemii. Firma ma tu na uwadze klientów z branż szczególnie zagrożonych ekonomicznie sytuacją związaną z koronawirusem” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. Banki przedstawiają “pakiet pomocowy”: uproszczone wakacje kredytowe, odroczenie spłat rat leasingowych, płatności zbliżeniowe bez PIN-u do 100 zł. Co jeszcze?

Uproszczony wniosek

Usługa może być uruchomiona za pośrednictwem telefonu oraz drogą elektroniczną. Wystarczy, aby klient złożył uproszczony wniosek.

„Nasze działania wpisują się w inicjatywę Związku Banków Polskich odnośnie kredytobiorców. Leasing to bowiem alternatywny do kredytu bankowego produkt dla polskich przedsiębiorców. W okresie tak poważnego zagrożenia dla płynności finansowej często tworzonych latami rodzimych przedsiębiorstw, czujemy się jako Alior Leasing w obowiązku udzielić im wszelkiej możliwej pomocy” – powiedział prezes Maciej Tymusz, cytowany w komunikacie.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Alior Leasing podkreślił, że małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa stanowią istotny element portfela Alior Leasing i strategii spółki. To właśnie one są – w ocenie Alior Leasing – szczególnie eksponowane na ryzyko przestojów w biznesie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Firma zapowiedziała, że będzie szczególnie przyglądać się zwłaszcza temu segmentowi rynku.

„To nasza szczególna odpowiedzialność, by na miarę naszych możliwości wspomóc polskich przedsiębiorców w tym trudnym dla sytuacji gospodarczej momencie. Tak pojmujemy nie tylko naszą rolę jako instytucji finansowej, pełniącej funkcję instytucji zaufania społecznego, ale też naszą szczególną pozycję partnera dla polskich firm” – dodał prezes.

Alior Leasing to spółka z grupy Alior Banku. Udzielone przez nią w 2018 roku finansowanie wyniosło blisko 3,26 mld zł, z czego 2,9 mld zł stanowiły pojazdy, dzięki czemu firma umocniła swoją pozycję w pierwszej 10 firm leasingowych.

Źródło: ISBnews