Alior Bank wkracza na platformę Booksy, koniec kolejek w oddziałach

Alior Bank wkracza na platformę Booksy, koniec kolejek w oddziałach
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Alior Banku od 28 maja mogą rezerwować wizytę w oddziale poprzez system Booksy. Usługa jest dostępna nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla mikroprzedsiębiorców, którzy chcą lub muszą osobiście udać się do placówki. To pierwszy projekt, który jest efektem wyzwania RBL_START #COVID-19 ogłoszonego przez Alior Bank i PZU w kwietniu 2020 roku.
Klienci @AliorBankSA mogą już rezerwować wizytę w oddziale poprzez system #Booksy #AliorBank

Wykorzystanie popularnej aplikacji, jaką jest Booksy, to najlepszy przykład usługi pozafinansowej, która znakomicie uzupełnia i wzbogaca sposób działania banku. Za strategią „Więcej niż bank” stoi właśnie przekonanie, że bankujący Polacy obok najwyższej jakości produktów i usług finansowych potrzebują także rozwiązań, które podnoszą wygodę kontaktu z bankiem. Wspólna umowa to także efekt specjalnego wyzwania RBL_START #COVID-19, którego celem było znalezienie we współpracy ze startupami odpowiedzi na skutki pandemii, takich jak na przykład unikanie dużych skupisk ludzkich – mówi Marcin Jaszczuk, wiceprezes zarządu Alior Banku.

W zależności od zainteresowania tym rozwiązaniem lista oddziałów i miast będzie poszerzana

Co ważne, klienci indywidualni Alior Banku, jak i mikroprzedsiębiorcy mogą umawiać się na wizytę w banku, aby załatwiać takie sprawy, jak założenie lub obsługa konta osobistego lub firmowego, wzięcie pożyczki lub kredytu, założenie lub zamknięcie lokaty, obsługa kredytu hipotecznego, inwestycje i inne. Na początku z platformy Booksy będą mogły skorzystać osoby, które będą chciały wybrać się do dowolnej placówki własnej w Warszawie, Krakowie lub we Wrocławiu. W zależności od zainteresowania tym rozwiązaniem lista oddziałów i miast będzie poszerzana. Usługa może pojawić się także w przyszłości w aplikacji na smartfony Alior Mobile.

>> (otwiera się na nowej zakładce)”>Czytaj także: Alior Bank szuka start-upów do rozwoju aplikacji mobilnej >>>

– Booksy w Alior Banku to potwierdzenie, że wykorzystanie naszej aplikacji przez biznes to skuteczna odpowiedź na nowe potrzeby klientów praktycznie z każdej branży w nowej rzeczywistości. Bank w pełni wykorzystuje możliwości platformy oferując dostęp do niej zarówno klientom indywidualnym i przedsiębiorcom, bardzo szeroki wybór usług i możliwość szybkiej i wygodnej rezerwacji w kanałach social mediowych i bezpośrednio w Google – komentuje Stefan Batory, CEO Booksy. – Kiedyś marzyliśmy o likwidacji kolejek, dziś wymaga tego nasze bezpieczeństwo i zdrowie i cieszę, się, że Booksy w tym skutecznie pomaga.

Czym jest Booksy?

Booksy to najpopularniejsza na świecie tworzona w Polsce aplikacja do umawiania się. W tej chwili korzysta z niej ponad 7 milionów klientów w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii i USA. Booksy to dynamicznie rozwijający się marketplace, gdzie klienci mogą korzystać ze stale rosnącej oferty usług nie tylko z segmentu beauty.

To kolejne wdrożenie w ostatnich tygodniach w Alior Banku, które pozwala klientom na łatwiejsze radzenie sobie ze zmianami spowodowanymi przez pandemię wirusa COVID-19.

Czytaj także: PSD2: Alior Bank udostępnia agregator kont >>>

– Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku podpisu elektronicznego, wejście banku na platformę Booksy spowoduje, że wkrótce powstanie nowy standard budowania relacji z klientami, nie tylko w branży finansowej, nastawiony na ich maksymalną wygodę. To rozwiązanie znakomicie wpisuje się w wizję oddziału Alior Banku jako miejsca, które zapewnia klientom dyskrecję i wsparcie w kluczowych dla nich kwestiach – podsumowuje Katarzyna Dziwulska, dyrektor zarządzająca pionem sprzedaży segmentu klienta indywidualnego w Alior Banku.

Źródło: Alior Bank