Alior Bank przystąpił do projektu FinTech Poland

Alior Bank przystąpił do projektu FinTech Poland
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank dołączył do grona banków i innych podmiotów, które wraz z Fundacją FinTech Poland realizują inicjatywy rozwijające usługi oparte na nowych technologiach.

Alior Bank został częścią Ekosystemu FinTech Poland, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych.

Fundacja chce to osiągnąć poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych.

– Alior Bank od dawna angażuje się w inicjatywy ekosystemu fintechowego, prowadząc m.in. akcelerator dla startupów czy wspierając edukację na wyższych uczelniach. Udział w społeczności FinTech Poland traktujemy jako misję, mającą na celu rozwój innowacyjności sektora finansowego i płatniczego w Polsce. Cieszymy się z nowej współpracy i wierzymy, że docelowo zaowocuje ona przede wszystkim wartościowymi rozwiązaniami dla naszych klientów – mówi Kamila Wincenciak, dyrektor Departamentu Innowacji i Partnerstw Fintech.

Fundacja FinTech Poland powstała w 2016 r. i jest niezależnym think tankiem specjalizującym się w cyfrowych finansach. Z kolei sam ekosystem uruchomiono we wrześniu 2022 r. i obecnie tworzy go już  ponad 40 podmiotów. Wśród nich znajdują się fintechy, banki i inne dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne oraz doradcze.

 Jestem pewien, że dołączenie do Ekosystemu FinTech Poland tak prężnie rozwijającej się instytucji jaką jest Alior Bank, pozytywnie wpłynie na realizowane przez nas przedsięwzięcia i pozwoli na realizację kolejnych ciekawych i inspirujących inicjatyw. Wierzę, że wspólnie będziemy umacniać pozycję polskich podmiotów z sektora cyfrowych finansów w kraju oraz wspierać je w ekspansji. A wspólnie budowane standardy współpracy pozwolą na szybszy rozwój całego rynku – mówi Paweł Widawski, CEO Fundacji FinTech Poland.  

Źródło: Alior Bank