Alice Guitton wiceprezesem w regionie Europy Północnej i Centralnej w firmie Thales

Alice Guitton wiceprezesem w regionie Europy Północnej i Centralnej w firmie Thales
Alice Guitton. Źródło: Thales
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
1 kwietnia 2023 r. Alice Guitton została powołana na stanowisko wiceprezesa w regionie Centralnej i Północnej Europy. Będzie odpowiedzialna za rozwój oraz obsługę klientów kluczowych firmy Thales w branżach Defense & Security (obronność), Aeronautics & Space (kosmos) oraz Digital Identity & Security (bezpieczeństwo cyfrowe i dokumenty tożsamości), poinformowała Firma.

Alice Guitton rozpoczęła swoją karierę w 2000 roku we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie pełniła kolejne funkcje dyplomatyczne, współpracując przede wszystkim z organizacjami działającymi międzynarodowo w Europie i na całym świecie.

W 2012 roku została mianowana zastępcą stałego przedstawiciela Francji przy NATO w Brukseli, a następnie w 2015 roku ambasadorem Francji i stałym przedstawicielem przy Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie. W 2018 roku dołączyła do francuskiego Ministerstwa Obrony jako dyrektor generalny ds. stosunków międzynarodowych i strategii.

Alice Guitton ukończyła elitarną Ecole Nationale de l’Administration, Institut d’Etudes Politiques de Paris, posiada również dyplom z zakresu filozofii i historii sztuki.

Czytaj także: Thales, firma produkująca dokumenty tożsamości buduje swój drugi zakład w Polsce

Współpraca Thales z lokalnym przemysłem i ośrodkami akademickimi

To ogromna przyjemność móc powitać Alice na jej nowym stanowisku. Jej doświadczenie międzynarodowe to szansa dla firmy Thales na wniesienie znacznego wkładu w regionie i umocnienie pozycji całej Grupy.

Z nią za sterami Thales dalej będzie poszerzał swoją obecność, inwestował w lokalne innowacje i talenty, a także umacniał partnerstwa z lokalnym przemysłem oraz ośrodkami akademickimi – podkreśliła Pascale Sourisse, Senior Executive Vice-President z Międzynarodowego Działu Rozwoju.

Czytaj także: Thales wprowadza innowacyjną kartę płatniczą; rewolucja dla osób z niepełnosprawnościami?

Źródło: Thales