Aktywa Deutsche Asset & Wealth Management przekroczyły w Polsce 1 miliard euro po przejęciu biurowca Metropolitan w Warszawie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141019.metropolitan.01.400Deutsche Asset & Wealth Management (DeAWM), poprzez fundusze inwestujące w nieruchomości komercyjne, dokonał w imieniu swoich inwestorów instytucjonalnych zakupu biurowca Metropolitan 1 położonego w ścisłym centrum Warszawy, przy Placu Piłsudskiego 1. Kwota transakcji wyniosła blisko 190 milionów euro.

Dzięki temu łączna wartość aktywów zarządzanych przez spółkę w Polsce wynosi obecnie ponad 1 miliard euro, co czyni ją jednym z największych inwestorów na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Poprzednim właścicielem biurowca Metropolitan był niemiecki fundusz Aberdeen Asset Management Deutschland.

Biurowiec Metropolitan ukończony w 2003 roku obejmuje 38 000 metrów kw. powierzchni użytkowej. Na parterze budynku zlokalizowano lokale usługowe, na 2 kondygnacjach podziemnych znajduje się parking. Pozostałą część budynku stanowią przestrzenie o funkcji typowo biurowej. Budynek zaprojektowany przez pracownię Foster and Partners obejmuje trzy połączone ze sobą budynki, każdy z oddzielną strefą recepcji. Biurowiec otrzymał kilka prestiżowych nagród, w tym nagrody RIBA Worldwide, nagrody MIPIM 2004 oraz Construction Journal dla najlepszego projektu, w 2003 roku.

Metropolitan oferuje wysokiej jakości powierzchnię biurową w prestiżowej lokalizacji, przy Placu Piłsudskiego 1, w pobliżu Opery Narodowej, galerii Zachęta oraz Ogrodu Saskiego i ekskluzywnych kawiarni i restauracji.

Jesteśmy dumni z włączenia biurowca Metropolitan do naszego portfela. Projekt autorstwa Normana Fostera, jednego z największych współczesnych architektów, oprócz swojej lokalizacji w centrum Warszawyjednego z najbardziej dynamicznych i rozwijających się ośrodków gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej, sprawia, że to atrakcyjna okazja inwestycyjna. Będziemy nadal koncentrować się na pozyskiwaniu jakościowych aktywów dla naszych Klientów – mówi Gianluca Muzzi, Dyrektor ds. Nieruchomości na Europę* w Deutsche Asset & Wealth Management.

Silna obecność w Polsce to dowód naszego zaangażowania w tym regionie i świetnych wyników pracy zespołu ds. zarządzania aktywami oraz jego lokalnych doświadczeń – dodaje Gianluca Muzzi.

Źródło: Deutsche Asset & Wealth Management

*poza Niemcami