Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych do 2%

Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych do 2%
Źródło: Aion Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 grudnia, Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN. Korzystniejsze warunki czekają na klientów planu Smart 1,5% oraz All-Inclusive 2% w skali roku, bez limitów kwotowych, poinformował Bank.

Rekordowe poziomy inflacji nie umykają uwadze Polaków, którzy aktywnie poszukują możliwości zarabiania na swoich oszczędnościach. Aż 4 na 5 czynnych zawodowo osób dostrzega wzrost cen, szczególnie benzyny i żywności.

Oprócz wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych, Aion Bank daje dostęp do globalnej platformy inwestycyjnej, również z poziomu aplikacji mobilnej

Jak się okazuje, to kobiety częściej zauważają utratę wartości pieniądza. Szukając bezpieczeństwa dla swoich oszczędności, wybierają jednak nieefektywne sposoby, takie jak przechowywanie gotówki w domu czy na koncie bankowym[1].

Czytaj także: W Banku Pekao nowe wysoko oprocentowane lokaty z inwestycją

Wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych

Aion Bank jest pierwszym w pełni cyfrowym bankiem w Polsce, który daje możliwość założenia konta w kilka minut z poziomu aplikacji mobilnej. Spośród szeregu oferowanych usług mobilnych najpopularniejszym produktem banku są wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe. Od momentu debiutu w sierpniu instytucja pozyskała już ponad 20 tys. klientów i zdobyła zaufanie Polaków, którzy powierzyli jej miliard złotych w depozytach.

Bank zdecydował się na zmiany w oprocentowaniu kont oszczędnościowych w planach Smart (1,5% w PLN) oraz All-Inclusive (2% w PLN). Oprocentowanie w darmowym planie Light pozostaje na tym samym poziomie i wynosi 1% w PLN, jak również oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR, które niezmiennie wynosi ‒ w zależności od planu od 0,5% do 1% w skali roku.

Bank zdecydował się na zmiany w oprocentowaniu kont oszczędnościowych w planach Smart (1,5% w PLN) oraz All-Inclusive (2% w PLN)

‒ Pierwsze miesiące Aion Banku w Polsce pokazały, że nasza oferta jest dobrą odpowiedzią na aktualne wyzwania związane z galopującą inflacją. Z tego względu postanowiliśmy zwiększyć oprocentowanie, tak aby zaoferować jeszcze większą wartość klientom naszych płatnych planów ‒ na jasnych i uczciwych zasadach.

Klient może dowolnie wpłacać i wypłacać środki, bez utraty odsetek ani narzuconych limitów kwot komentuje Karol Sadaj, Country Head Poland Aion Banku.

Konta oszczędnościowe nie są jedynym narzędziem do walki z inflacją. Drugim najpopularniejszym rozwiązaniem ochrony wartości i pomnażania swojego majątku są Aion Globalne Inwestycje, które zyskują coraz większą popularność wśród Polaków.

Czytaj także: Toyota Bank reaguje na decyzję RPP i podnosi oprocentowanie depozytów

Inwestycje sposobem na inflację

Oprócz wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych, Aion Bank daje dostęp do globalnej platformy inwestycyjnej, również z poziomu aplikacji mobilnej. Pomimo niskiego progu wejścia w Aion Globalne Inwestycje – wynoszącego 20 EUR – blisko połowa klientów przeznaczyła na ten cel już ponad 1 000 EUR, podczas gdy średnia wartość portfela jest dużo wyższa i wynosi ponad 5 000  EUR.

Klient może dowolnie wpłacać i wypłacać środki, bez utraty odsetek ani narzuconych limitów kwot

Co ciekawe, inwestują nie tylko millenialsi czy generacja Z – największa grupa klientów platformy to 40-latkowie. Przedstawiciele tej grupy mają również najbardziej dynamiczny profil ryzyka i najczęściej inwestują w portfele skupione na globalnych wzrostach gospodarek lub nowej post-pandemicznej rzeczywistości.

Czytaj także: Credit Agricole podwyższa oprocentowanie lokat


Niniejszy materiał ma charakter marketingowy. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje do 28.02.2022 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aion.eu w zakładce Oszczędności.

[1] Badanie SW Research przeprowadzone dla Aion Banku, 2021

Źródło: Aion Bank