Accenture otwiera nową siedzibę w Łodzi i ogłasza plany dalszego rozwoju

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pracownicy.wykres.01.250x167.gifFirma Accenture - globalny lider świadczący usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu rozwija swoje centrum informatyczne w Łodzi. Firma przenosi się do nowej siedziby i ogłasza dalsze plany zatrudnienia. W przyszłym roku Accenture Łódź Delivery Center planuje zatrudnić kolejne 100 osób, a w 2015 roku liczba pracowników może osiągnąć pół tysiąca. Nowa siedziba firmy to szansa także na rozwój unikalnych kompetencji i realizację coraz bardziej zaawansowanych projektów.

Accenture, jeden z globalnych czołowych integratorów systemów informatycznych, rozwija swoje centrum w Polsce. Firma zajęła 1,7 tys. mkw. w kompleksie biurowym University Business Park w Łodzi, gdzie znajdzie swoje miejsce Accenture Łódź Delivery Center.

„Otwarcie nowej, większej siedziby Accenture Polska w Łodzi ma na celu konsolidację zespołu i związane jest z dynamicznym rozwojem firmy. W ciągu trzech ostatnich lat zatrudnienie w łódzkim oddziale wzrosło o prawie 200%. Obecnie w Łodzi pracuje ok. 220 osób. Kolejne 140 wykonuje zadania w stolicy” – mówi Witold Rogowski, dyrektor Accenture Delivery Center Polska.

W związku z pozyskiwaniem kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych zadań centrum informatyczne Accenture oferuje co roku 70-100 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów.

„W przyszłym roku rozważamy zatrudnienie 100 osób. W 2015 roku liczba pracowników realizujących zadania w Łodzi i u klientów może osiągnąć pół tysiąca” – dodaje Witold Rogowski.

Accenture Łódź Delivery Center jest głównym ośrodkiem technologicznym Accenture w Polsce i jednym z 50 biur wchodzących w skład Accenture Global Delivery Network. Specjalizuje się w Retail i e-commerce, Billing & Revenue Management, oraz charakteryzuje się dedykowanym doświadczeniem w bankowości i finansach. W skali europejskich struktur firmy wyróżnia je wysoki poziom mobilizacji, co oznacza, że jest w stanie w bardzo szybkim czasie przyjąć i zrealizować projekt o dużym stopniu zaawansowania. Cechuje je też wysoka jakość usług oraz unikalne, dedykowane rozwiązania. Do klientów łódzkiego centrum należą największe instytucje bankowości detalicznej i internetowej, firmy z sektora detalicznego oraz operatorzy telefonii komórkowej. Około 50% z nich stanowią firmy zagraniczne.

Poszukiwani kandydaci

Accenture w swoim centrum w Łodzi zatrudnia zarówno specjalistów jak i świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni.

„Nasze drzwi otwarte są dla studentów i absolwentów kierunków technicznych, studiów inżynierskich i magisterskich, m.in. informatyki, telekomunikacji, elektroniki, automatyki i robotyki, z dobrą znajomością języka angielskiego. Mile widziane są też inne języki, np. niemiecki lub włoski. Poszukujemy również kandydatów z doświadczeniem w zakresie technologii, takich jak SQL, PLSQL, C/C++, Java EE lub SE, Perl, Python, Unix, Microsoft, czy Business Intelligence. Ważna jest dla nas nie tylko wiedza, ale także kompetencje miękkie: umiejętność pracy w zespole, szybkość uczenia się, samodzielność, predyspozycje do bycia liderem” – mówi Agnieszka Żak – Specjalista ds. Rekrutacji.

Dobry pracodawca

Firma Accenture przyciąga swoją marką – jedną z najbardziej prestiżowych wśród zagranicznych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i coraz silniejszą w regionie łódzkim. Jest również znana jako dobry pracodawca. W 2013 roku znalazła się na liście 50 najbardziej pożądanych pracodawców świata (Universum The World’s Most Attractive Employers 2013) i 100 najlepszych miejsc do pracy według magazynu Fortune. Firma daje szansę na wykonywanie zadań w międzynarodowym środowisku, co otwiera ścieżkę do kariery w kraju i za granicą, mocno inwestuje także w rozwój kompetencji kadr.

„Osoby zatrudnione w Accenture Łódź Delivery Center otrzymują szansę stabilnego, wieloletniego rozwoju. Mają szansę uczestniczyć w licznych szkoleniach oraz dzielić się doświadczeniem z pracownikami z całego świata”- mówi Witold Rogowski. – „Co istotne, pracownicy, którzy zwiążą się z firmą na dłużej i będą podnosić swoje kompetencje, mogą liczyć na rozwój w wielu obszarach i idące za tym odpowiednie zarobki. Oferujemy także doskonałą atmosferę i narzędzia pracy oraz szeroką ofertę świadczeń pozapłacowych, w tym prywatną opiekę medyczną, vouchery lunchowe, czy karnety sportowe” – dodaje.

Łódzkie centrum informatyczne Accenture angażuje się w projekty dla lokalnej społeczności, m.in. stymulujące rozwój umiejętności zawodowych studentów. Prowadzi program edukacyjny o nazwie Akademia Accenture, w którym pasjonaci nowoczesnych technologii mogą umacniać swoje umiejętności programistyczne, biorąc udział w warsztatach na terenie biura Accenture lub uczęszczając na zajęcia prowadzone przez ekspertów firmy na Uniwersytecie Łódzkim. Wspiera także lokalne inicjatywy sportowe, takie jak Bieg Fabrykanta, czy Półmaraton Szakala.

Źródło: Accenture