Rusza trzynasty projekt JESSICA z Bankiem Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska podpisał trzynastą w Polsce, a szóstą w województwie Zachodniopomorskim, umowę w ramach inicjatywy JESSICA. Celem projektu wartego ponad 36 mln złotych, będzie budowa w Świnoujściu zespołu budynków hotelowo-pensjonatowych z bazą zabiegową.
Blisko 33 proc. środków pochodzić będzie z pożyczki JESSICA. Już wkrótce, niezagospodarowany teren zmieni się w nowoczesny i atrakcyjny kompleks turystyczno-kulturalny, unikatowy na skalą całego regionu.
W ramach inwestycji wybudowane zostaną trzy budynki. W jednym z nich mieścić się będzie ośrodek SPA z bogatą ofertą zabiegów rehabilitacyjnych, basenem i małą kawiarenką. Odwiedzający będą mogli skorzystać m. in. z masaży, czy kąpieli zmiennocieplnych. Inwestor, czyli Dom Invest T. i E. Japtok Sp. J. udostępnią nieodpłatnie sieć WiFi w promieniu 200 – 300 metrów od lokalizacji inwestycji. Ośrodek posłuży także jako baza rehabilitacyjna m.in. dla dzieci z domów dziecka w Wisełce i Lubiniu. Oprócz basenu, SPA i zabiegów, ośrodek będzie spełniał funkcję kulturalno-artystyczną.
Inwestycja, zrealizowana zostanie w Świnoujściu, przy ulicach Trentowskiego, Cieszkowskiego i Słowackiego. Wartość inwestycji wynosi ponad 36 mln złotych brutto, przy czym ok. 33 proc. środków tej kwoty, (12 mln zł) będzie pochodzić z pożyczki JESSICA.
JESSICA z Bankiem Ochrony Środowiska
W całej Polsce BOŚ zrealizował już 13 umów w ramach inicjatywy JESSICA, na łączną kwotę blisko 166 mln zł – udostępniając jednocześnie środki własne w wysokości ok. 156 mln zł. Do tej pory umowy zostały podpisane w: Świnoujściu (cztery umowy) oraz po jednej w Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Jastrzębiu Zdroju, Świętochłowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Tychach, Pruszczu Gdańskim, Kościerzynie i Katowicach.
Inicjatywa JESSICA jest pozadotacyjnym, zwrotnym instrumentem inżynierii finansowej, stworzonym przez Komisję Europejską, Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz Bank Rozwoju Rady Europy (CEB). Celem nadrzędnym Inicjatywy JESSICA jest wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez promowanie pozadotacyjnych, zwrotnych instrumentów inżynierii finansowej i dokonywanie inwestycji w projekty miejskie ujęte w zintegrowanych planach rozwoju obszarów miejskich.
Więcej informacji na www.bosbank.pl
Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.