Technologie kontra COVID-19. Nationale-Nederlanden partnerem projektu dla sektora medycznego
Inicjatywa skupia się na start-upach spośród programu MIT Enterprise Forum CEE. Celem jest wyłonienie tych, które opracowały narzędzia odpowiadające na bieżące potrzeby sektora medycznego w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Liczy się gotowość i czas wdrożenia
Kluczowym elementem wyboru są rozwiązania w pełni gotowe do wdrożenia oraz umożliwiające cyfryzację systemu opieki zdrowotnej.
‒ Sytuacja w Polsce rozwija się dynamicznie. Dlatego potrzebujemy produktów, które można od zaraz wprowadzić na rynek. Wśród wybranych firm znalazły się Telemedi.co oraz StethoMe, z którymi realizowaliśmy projekty pilotażowe oraz Neuroforma, będąca obecnie pod opieką naszych ekspertów.
Wierzymy, że technologie każdej z nich są w stanie realnie wspomóc zarówno pacjentów, jak i lekarzy – mówi Urszula Gołaszewska-Kroenke z Nationale-Nederlanden.
Innowacje polskich healthtechów
Polskie start-upy zaproponowały szereg cyfrowych rozwiązań, które mają za zadanie odciążyć tradycyjną medycynę.
Wsparcie pacjentów przez konsultacje lekarskie online, zdalne przeprowadzenie badania osłuchowego stetoskopem, rehabilitacja przez Internet czy wirtualna rozmowa z chatbotem, który posiada aktualne informacje z Ministerstwa Zdrowia, to tylko niektóre z przedstawionych usprawnień.
Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę>>>
W praktyce oznacza to, że część usług zostanie zrobotyzowana i przeniesiona do domów pacjentów. Zamiast długiego wyczekiwania na infolinii NFZ, wystarczy użyć Messengera, a tradycyjną rehabilitację zamienić na ćwiczenia podczas wideokonferencji z terapeutą.
Co więcej, z takich platform może korzystać wiele osób w tym samym czasie.
Nowe technologie dla pacjentów i lekarzy
‒ Chcemy aktywnie wspierać nasze otoczenie w tej trudnej sytuacji. Nowe technologie mogą okazać się dużym wsparciem w obecnej rzeczywistości. Nasi klienci w ramach usługi assistance mogą skorzystać z już uproszczonej pre-diagnostyki w kierunku wystąpienia ryzyka zakażenia wirusem oraz z tele-konsultacji lekarskiej.
Liczymy, że nowe systemy opracowane w ramach MIT Enterprise Forum CEE ułatwią Polakom dostęp do opieki zdrowotnej i będą pomocnym narzędziem dla lekarzy w ich codziennej pracy – dodaje Urszula Gołaszewska-Kroenke.
Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>>>
MIT Enterprise Forum CEE to program akceleracyjny, wspierający najbardziej innowacyjne start-upy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej, life science, FMCG, mediów, czy technologii dla branży turystycznej, a także z doświadczeniem mentorów.