Alior Bank: dywidenda najwcześniej w 2015 roku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

alior.bank.01.250x123Bank osiągnął w ubiegłym roku 150 mln zł zysku netto. W tym roku ma być ponad 2 razy większy. Chociaż kondycja banku pozwala na wypłatę dywidendy, zarząd nie ma takiego zamiaru i podkreśla, że jeszcze na to za wcześnie.

– Tworzenie banku to jest proces na lata. W związku z tym od samego początku zakładaliśmy brak wypłaty dywidendy przez pierwsze lata. Myślę, że dywidenda najwcześniej będzie w 2015 czy 2016 roku. Bank, który w ubiegłym roku osiągnął break even point nie będzie wypłacał żadnej dywidendy – zapewnia Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

Bank po 3 latach działalności osiągnął próg rentowności. W niespełna 4 lata udało mu się zdobyć 1 milion klientów. Jak podkreśla Wojciech Sobieraj kondycja banku jest dobra i pod tym względem nie ma przeciwwskazań do wypłaty dywidendy.

– Współczynniki adekwatności kapitałowej mamy zgodne z naszymi planami i KNF. Nie jest to przedmiotem żadnych rozmów. Teraz dokapitalizowaliśmy bank wypuszczając 280 mln obligacji podporządkowanych. Tutaj jesteśmy zgodni ze wszystkimi wskaźnikami – mówi prezes Alior Banku podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego.

Emisja 8-letnich obligacji podporządkowanych miała miejsce pod koniec lutego. Była to największa seria tego typu papierów krajowego banku w ciągu 3 lat. Alior Bank planuje wprowadzenie obligacji do notowań na rynku Catalyst. Mówi się również o planowanym giełdowym debiucie banku. W ostatnim czasie pojawiły się informacje o wyborze JP Morgan, Morgan Stanley i Barclays Capital na doradców w procesie przygotowań do oferty publicznej.

Aby zobaczyć wypowiedź Wojciecha Sobieraja kliknij tutaj.

Źródło: newseria.pl