8. Krajowa Konferencja OFMA za nami!

8. Krajowa Konferencja OFMA za nami!
Źródło: PAB WIB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Blisko 90 dziennikarzy akademickich z 27 organizacji studenckich, 14 prelegentów i 14 warsztatów tematycznych - to liczby 8. Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich (OFMA). W dn. 2-4 grudnia 2022 r. młodzi dziennikarze na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dyskutowali o tym, jak zmienia się dziennikarstwo i media, ale także marketing i cała komunikacja społeczna.

Na przedstawicieli studenckich telewizji, rozgłośni i gazet z całej Polski czekały spotkania inspiracyjne z osobami reprezentującymi czołowe ogólnopolskie redakcje oraz dedykowane warsztaty z ekspertami ds. PR i marketingu.

Wśród tematyki szkoleń znalazły się zarówno wątki dot. pracy korespondenta wojennego, dziennikarstwa sportowego, ale także pracy z kamerą czy specyfiki wywiadu telewizyjnego i programów śniadaniowych.

Marek Dietl OFMA 2022
OFMA 2022. Źródło: PAB WIB

Michał Polak, OFMA 2022
OFMA 2022. Źródło: PAB WIB

Witold Naturski, OFMA 2022
OFMA 2022. Źródło: PAB WIB

Warsztaty finansowe z ekspertami GPW

W agendzie Konferencji nie zabrakło także tematyki finansowej. Uczestnicy Konferencji mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu PR finansowego z ekspertami GPW oraz w panelu dot. dziennikarstwa ekonomicznego.

Podczas Konferencji zaprezentowano również możliwości dziennikarskie czekające na młodych dziennikarzy w Parlamencie Europejskim. Prelekcję przeprowadzili Przedstawiciele Biura PE w Polsce.

OFMA 2022
OFMA 2022. Źródło: PAB WIB

Program Sektorowy „Bankowcy dla Edukacji”

Podczas części oficjalnych Konferencji w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych miała miejsce debata z udziałem Posłów do Parlamentu Europejskiego.

Przyznano również Nagrody Dziennikarskie Związku Banków Polskich im. Mariana Krzaka.

8. Krajowa Konferencja OFMA została zorganizowana przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce. Wydarzenie co roku organizowane jest w ramach działań Programu Sektorowego „Bankowcy dla Edukacji” i jest częścią Projektu „Aktywny Student”.

Film podsumowujący 8. Krajową Konferencję OFMA: https://www.youtube.com/watch?v=WTXJbfkJpCQ

Zapraszamy również do obejrzenia materiałów wideo dziennikarzy studenckich poświęconych Konferencji.

Źródło: BANK.pl