50-proc. koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli?

50-proc. koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli?
Fot. stock.adobe.com/ yanlev
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezydent Andrzej Duda zaproponował minister finansów Teresie Czerwińskiej objęcie pensji nauczycieli 50-proc. kosztami uzyskania przychodu, czytamy na stronie prezydenta.

Prezydent #AndrzejDuda zaproponował minister finansów Teresie Czerwińskiej objęcie pensji nauczycieli 50-proc. kosztami uzyskania przychodu #StrajkNauczycieli

„Nie ukrywam, że złożyłem pani minister taką propozycję w sprawach nauczycieli: poprosiłem, żeby rozważyła – także razem z panem premierem – możliwość objęcia nauczycieli takimi samymi zasadami, jeżeli chodzi o kwestie kosztów uzyskania przychodu, jak traktowani są obecnie nauczyciele akademiccy, czyli pracownicy naukowo-dydaktyczni wyższych uczelni. Jak twórcy: 50% kosztów uzyskania przychodów. Takie rozwiązanie zaproponowałem pani minister, żeby zostało przyjęte. Po prostu, żeby koszty uzyskania przychodu były liczone dla nauczycieli jak dla twórców” – powiedział Duda podczas wystąpienia na spotkaniu z mieszkańcami w Gorzowie Wielkopolskim, jak podano na stronie internetowej prezydenta.

„Mam nadzieję, że ta propozycja zostanie przez rząd rozważona i że w pakiecie, który jest proponowany nauczycielom także ona się zmieści. Mam nadzieję, że zostanie to przyjęte przez środowisko nauczycielskie. Ono powinno być tak traktowane jak środowisko nauczycieli akademickich, czyli środowisko uczelni wyższych – tam, gdzie pracują profesorowie, adiunkci, gdzie realizuje się pracę naukową i uczy studentów” – dodał.

Źródło: ISBnews