11 400 pracowników Banku Pekao korzysta już z chmury Microsoft

11 400 pracowników Banku Pekao korzysta już z chmury Microsoft
Źródło: Bank Pekao SA /Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao zakończył właśnie pierwszy etap uruchomienia Microsoft Teams obejmujący 11 400 pracowników. To jedno z największych wdrożeń chmurowych w polskim sektorze finansowym, czytamy w komunikacie Banku

Z platformy Microsoft Teams w Banku Pekao skorzystało aktywnie w pierwszym miesiącu od uruchomienia 11 400 użytkowników. To potwierdzenie, że bank realizuje strategię digitalizacji i adopcji rozwiązań chmurowych.

Uważamy, że jest to nasza inwestycja w przyszłość

Aplikacja Microsoft Teams z pakietu O365 to narzędzie, które  optymalizuje pracę w zespołach, prowadzenie projektów i codzienną kooperację zwłaszcza w tak dynamicznym środowisku pracy jakim jest Bank Pekao. Umożliwia nie tylko przeprowadzanie wideo- i telekonferencji, ale także sprawną pracę na dokumentach w różnych obszarach Banku w czasie rzeczywistym. To usługa oparta na chmurze publicznej, a jednocześnie zintegrowana i współistniejąca z usługami wewnętrznymi.

‒ Wdrożenie Microsoft Teams w Banku Pekao pokazuje, że jesteśmy gotowi na to, aby działać w chmurze. Rodzi to wiele nowych możliwości rozwoju, a w pierwszej kolejności pozwoli na usprawnienie i ułatwienie pracy, także tej zdalnej i hybrydowej. Uważamy, że jest to nasza inwestycja w przyszłość.

Obecnie prowadzimy prace nad uruchomieniem kolejnych funkcjonalności Microsoft Teams i Office365, a docelowo platforma będzie zintegrowana z innymi aplikacjami w banku. Da nam to możliwość szerokiego rozbudowania wewnętrznego ekosystemu pracy – wierzymy, że wpłynie to zarówno na komfort, jak i efektywność naszych zespołów ‒ mówi Justyna Solak-Rzytki, Dyrektor Departamentu Operacji i Utrzymania Banku Pekao S.A.

Czytaj także: Raport: Horyzonty Bankowości 2021 | TRENDY | Pandemia stała się katalizatorem zmian

Chmurowe rozwiązania w sektorze finansów, nie tylko na czas pandemii

Zdaniem Macieja Leśniewskiego, Dyrektora Departamentu Architektury i Procesów IT Banku Pekao S.A., realizując ten projekt Bank Pekao przetarł wiele ścieżek, w szczególności w zakresie zgodności regulacyjnej oraz bezpieczeństwa.

‒ Można powiedzieć, że ten projekt był jednym z kilku, które przecierały szlaki w zakresie możliwości wykorzystania usług chmurowych w sektorze finansowym, oferowanych przez publicznych dostawców chmurowych – dodaje ekspert.

Obecnie prowadzimy prace nad uruchomieniem kolejnych funkcjonalności Microsoft Teams i Office365, a docelowo platforma będzie zintegrowana z innymi aplikacjami w banku

‒ Implementacja MsTeams w banku jest kolejnym krokiem w konsekwentnej realizacji założeń naszej strategii IT, której fundamentem jest wykorzystanie rozwiązań chmurowych na szeroką skalę – podkreśla Marek Lenz,  Dyrektor Centrum IT, Bank Pekao SA.

Microsoft Teams to aplikacja, która sprawdzi się nie tylko w czasie pandemii, ale będzie przydatna także w przyszłości.

‒ Postrzegamy to narzędzie jako uniwersalną platformę do kooperacji, która adresuje potrzebę digitalizacji procesów i cyfrowego środowiska pracy – podsumowuje Justyna Solak-Rzytki.

Czytaj także: Raport Horyzonty Bankowości 2021 | TECHNOLOGIE – GFT POLAND | Cloud Security & Compliance w czasach pandemii – o higienie technologicznej w chmurze

Realizacja celów Strategii IT Banku Pekao SA na lata 2021‒2024

‒ Obserwujemy ogromne przyspieszenie technologiczne, wielką potrzebę wzrostu kompetencji cyfrowych oraz gwałtowne zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe na polskim rynku. Umożliwiają one elastyczne działanie organizacji, budując kulturę dostępności, która nikogo nie wyklucza.

Bank Pekao jest zdecydowanie jednym z pionierów rynku w tym obszarze. Wdrażając rozwiązania chmurowe do współpracy i komunikacji wzmacnia odporność firmy na wyzwania przyszłości, a pracownikom gwarantuje bezpieczne, elastyczne i skuteczne narzędzia pracy ‒ podkreśla Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft w Polsce.

Obserwujemy ogromne przyspieszenie technologiczne, wielką potrzebę wzrostu kompetencji cyfrowych oraz gwałtowne zapotrzebowanie na rozwiązania chmurowe na polskim rynku

Rozwój funkcjonalności chmurowych banku, którego przykładem jest m.in. implementacja Microsoft Teams, to jeden z kluczowych celów  Strategii IT Banku Pekao SA na lata 2021‒2024. Nowa koncepcja, zawarta w dokumencie „Odpowiedzialny bank. Nowoczesne bankowanie” jest efektem prac szerokiego grona pracowników banku i opiera się na czterech filarach: Klient, Wzrost, Efektywność i Odpowiedzialność.

Bank Pekao będzie sukcesywnie wprowadzać kolejne udogodnienia technologiczne i nowości, dla klientów biznesowych i indywidualnych, a także wewnątrz organizacji.

Czytaj także: GovTech i Microsoft mają porozumienie ws. wdrażania chmury w administracji

Źródło: Bank Pekao SA