Zysk operacyjny spółek Aviva TU spadł do 469 mln zł w I połowie 2019 r. Wzrost w ubezpieczeniach gospodarczych

Zysk operacyjny spółek Aviva TU spadł do 469 mln zł w I połowie 2019 r. Wzrost w ubezpieczeniach gospodarczych
Źródło: Aviva
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej wyniósł 469 mln zł w I połowie 2019 r., co oznacza spadek o 4% r/r, podała grupa. Zysk netto Aviva TU na Życie wyniósł 310 mln zł w I półr. wobec 349 mln zł rok wcześniej, zaś zysk Aviva TU Ogólnych spadł do 10 mln zł, wobec 12 mln zł w I poł. 2018 r., wynika ze wstępnych danych. Zysk netto Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń (łącznie) wyniósł 70 mln zł w I połowie 2019 r. wobec 59 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny @AvivaPolska według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej wyniósł 469 mln zł w I połowie 2019 r., co oznacza spadek o 4% r/r #Aviva

Składka Aviva TU na Życie brutto wyniosła 941 mln zł w porównaniu z 920 mln zł rok wcześniej. W ubezpieczeniach majątkowych Aviva nastąpił wzrost składki przypisanej brutto do 232 mln zł w I półroczu br. wobec 218 mln zł rok wcześniej. Składka przypisana brutto Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń (łącznie) wzrosła do 248 mln zł w I poł. br. wobec 198 mln zł rok wcześniej.

Większa składka w ubezpieczeniach na życie i majątkowych

„Większa składka w ubezpieczeniach na życie i majątkowych, wyższa wartość nowego biznesu oraz wyjątkowo dobry na tle branży wskaźnik zespolony COR – to nasze najważniejsze osiągnięcia w I półroczu 2019 r.” – powiedział prezes Aviva w Polsce Adam Uszpolewicz, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Aviva wprowadziła ubezpieczenie “autocasco na godziny” >>>

Zwiększenie składki w ubezpieczeniach na życie na spadającym rynku i utrzymanie drugiej pozycji jest osiągnięciem samym w sobie. Ożywienie tego segmentu wymaga nowych pomysłów. Naszą propozycją jest ubezpieczenie Twoje Życie, które wprowadziliśmy, kierując się wprost sugestiami klientów i agentów. Jego atuty to opcjonalna część inwestycyjna, duża elastyczność w dostosowaniu sum ubezpieczenia do potrzeb klientów, rozbudowana część zdrowotna i profilaktyczna., dodał prezes.

„W ubezpieczeniach majątkowych zwiększyliśmy poziom składki przypisanej brutto do 291 mln zł (łącznie dla Aviva i Santander Aviva), do czego w największym stopniu przyczynił się jej wzrost o 61% w ubezpieczeniach gospodarczych. Dwucyfrowa dynamika w tym segmencie trwająca trzeci rok z rzędu to efekt realizacji strategii z 2016 r. Zgodnie z nią poprawiliśmy jakość obsługi brokerów oraz klientów i wprowadzamy innowacyjne produkty. Przebojem na rynku okazała się nasza oferta OC dla firm i przedsiębiorców – pozyskujemy wielu nowych klientów, a nasz portfel wzrósł prawie trzykrotnie w stosunku do roku 2017. Zamierzamy kontynuować rozwój w ubezpieczeniach gospodarczych” – stwierdził Uszpolewicz.

Aviva podała, że wskaźnik zespolony (COR) w ubezpieczeniach majątkowych i pozostałych osobowych wyniósł 88,7% i utrzymuje się na stabilnym poziomie od początku 2018 r.

W I półroczu 2019 r. Aviva i Santander Aviva wypłaciły łącznie 182 mln zł świadczeń z ubezpieczeń życiowych oraz 106 mln zł odszkodowań z polis majątkowych podano również.

Wśród priorytetów PPK

„Wśród naszych priorytetów jest program PPK. Prowadzimy intensywne rozmowy z pracodawcami w całym kraju, czego efektem jest już ponad 100 umów i decyzji o wyborze naszej oferty. Postawiliśmy sobie jako cel 10% udziału w rynku PPK. Korzystamy z bogatych doświadczeń Avivy z Wielkiej Brytanii, która z sukcesem uczestniczyła we wprowadzaniu podobnego programu od 2012 r. i jest liderem rynku (ponad 3 miliony pracowników w programach)” – dodał prezes.

Grupa Aviva w Polsce (do 2009 r. jako Commercial Union) działa od 1992 roku. Aviva w Polsce jest częścią międzynarodowej Grupy Aviva – szóstej instytucji ubezpieczeniowej na świecie i pierwszej w Wielkiej Brytanii pod względem przychodów.

Źródło: ISBnews