Zwiększona zmienność na rynkach

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) straciło na wartości podczas wczorajszego tradingu w stosunku do dolara amerykańskiego. Wspólna waluta spadła z poziomu 1.3698 do poziomu 1.3635 sugerując odwrócenie jej zwyżkowego trendu. Patrząc w przyszłość na dzisiejszą publikację europejskiego bilansu handlowego, może on dostarczyć ważnych informacji na temat gospodarki tego kontynentu.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój wzrost wobec jena japońskiego (JPY), odbijając się z poniedziałkowego poziomu 102.87 do poziomu 104.41. Dzisiaj po południu, indeks cen dóbr produkcyjnych (PPI) oraz raport Fed o stanie amerykańskiej gospodarki (Beżowa Księga) mogą wyznaczyć nowy kierunek dolara. Opór pary leży obecnie na poziomie 105.40.

Dolar amerykański (USD) mocno wzrósł w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Loonie wydaje się słabnąć w miarę jak przypływy pieniężne cofają się faworyzując gospodarkę USA. Para odbiła się z poziomu powyżej 1.0921 do poziomu 1.0975 kontynuując swój zwyżkowy trend.

Akcje
Wall Street ciężko wczoraj pracowało, aby odzyskać poniedziałkowe straty.  USA 500 (SPI) wzrósł z poziomu 1809 do poziomu 1832 jak inwestorzy zdecydowali się na zakup, kiedy był jeszcze tani.

Towary
Ropa Brent (BRT) utrzymuje swój „niedźwiedzi” trend przełamując poziom powyżej 106.30 do poziomu 105.42. Dzisiejsze dane dotyczące zapasów ropy naftowej w USA mogą rzucić trochę światła na zapotrzebowanie na ropę.

Złoto (XAU) utrzymuje swój zakres z początku tygodnia, między poziomami 1244 a 1254 dolarów. Po trzech nieudanych próbach przebicia powyżej oporu, szlachetny metal zsunął się do poziomu 1238, sugerując powrót do swojego długoterminowego trendu.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spreads) na złocie w celu skorzystania ze spadku wartości metalu, który prawdopodobnie będziemy mogli zauważyć w najbliższych tygodniach. Bear Put Sprad tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put na złocie.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.