ZPF: XV Kongres Antyfraudowy – 23 października 2024

ZPF: XV Kongres Antyfraudowy – 23 października 2024
Źródło: ZPF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kongres Antyfraudowy zajmuje się problemem wyłudzeń i fraudów na rynku finansowym. Problem ten jest szczególnie ważny dla podmiotów rynku finansowego, które na zjawisko fraudów narażone są w codziennej działalności. Stale rosnące zagrożenia nadużyciami ze strony klientów, pracowników i podmiotów zewnętrznych, utwierdziły organizatorów Kongresu w przekonaniu o potrzebie ciągłego poszukiwania rozwiązań przeciwdziałania temu zjawisku przez instytucje finansowe. Miesięcznik Finansowy BANK i portal BANK.pl są patronami medialnymi Kongresu.

Wartością Kongresu jest jego ukierunkowanie na praktykę, poczynając od identyfikacji wyłudzeń – a na skutecznych narzędziach walki z fraudami kończąc.

Ambicją organizatorów jest stworzenie forum wymiany poglądów i doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku finansowego.

Bowiem nawet najskuteczniejsze i wyrafinowane technologicznie narzędzia nie są w stanie zastąpić bezpośredniej wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów tych, którzy odpowiadają za skuteczność programów walki z wyłudzeniami.

XV Kongres Antyfraudowy

Kongres jest skierowany do sektora bankowego, sektora leasingowego, ubezpieczeniowego, SKOK-ów, telekomów oraz przedstawicieli niebankowego sektora pożyczkowego.

Organizatorem Kongresu jest ZPF

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (wcześniej Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) powstał 27 października 1999 roku i obecnie skupia ponad 100 przedsiębiorstw z wielu sektorów polskiego rynku finansowego, w tym bankowości, zarządzania wierzytelnościami, pośredników finansowych, instytucji pożyczkowych, zarządzających informacją gospodarczą, odwróconej hipoteki w modelu sprzedażowym, fintech. Jest największą multisektorową organizacją podmiotów rynku finansowego w Polsce.

Od ponad 25 lat ZPF działa na rzecz rozwoju rynku finansowego w Polsce i podnoszenia standardów etycznych w branży, występuje aktywnie jako partner społeczny w procesach legislacyjnych, a także reprezentuje polskie instytucje finansowe w UE.

ZPF to członek dwóch organizacji samorządowych na szczeblu europejskim: EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations), zrzeszającej instytucje związane z rynkiem kredytu konsumenckiego w Europie oraz FENCA (Federation of European National Collection Associations), która reprezentuje interesy sektora zarządzania wierzytelnościami w Europie.

ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkaset raportów branżowych. Jest też organizatorem kongresów, webinarów  i innych inicjatyw dla branży finansowej.

Źródło: BANK.pl