Znakomity wynik SKOK Stefczyka

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kasa.stefczyka.150xKasa Stefczyka na koniec maja osiągnęła najlepszy wynik w swojej historii wypracowując przez pierwszych 5 miesięcy tego roku 440 mln zł brutto. Dla porównania dotychczas rekordowy 2010 rok Kasa Stefczyka zamknęła wynikiem finansowym na poziomie 183,4 mln zł brutto (172,9 mln zł netto).

Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o SKOK całość zysku Kasy jest przeznaczana na jej kapitały własne tym samym wzmacniając jej bezpieczeństwo. Osiągnięcie tak dobrego wyniku możliwe było dzięki wprowadzeniu nowych technologii w zakresie zarządzania Kasą i grupa Kas Stefczyka. Zwiększenie efektywności działania Kasy poprzez udział w grupie Kas Stefczyka i wspólnie realizowane projekty pozwoli kasie zaoferować swoim członkom-współwłaścicielom jeszcze korzystniejsze usługi finansowe.

Sukces Kasy Stefczyka i grupy Kas Stefczyka jest potwierdzeniem atrakcyjności spółdzielczego modelu gospodarowania w sektorze finansowym i konsekwencją oparcia się w działalności w całości o polski kapitał.
Jak stwierdził Prezes Kasy Stefczyka Andrzej Sosnowski: „Spełniając wytyczne nadzoru dotyczące kapitałów własnych i odpisów aktualizujących wartość zagrożonych kredytów, co wiąże się z bezpieczeństwem depozytów, dzięki tak dobrym rezultatom możemy bez obaw spoglądać w przyszłość oraz dalej umacniać pozycję największej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Polsce i jednej z 300 największych spółdzielni na świecie”.