Zmiany w zarządzie Nest Banku

Zmiany w zarządzie Nest Banku
Marek Szcześniak Fot. Nest Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
1 lutego 2022 roku Rada Nadzorcza Nest Banku powołała Marka Szcześniaka do zarządu Nest Banku. Dotychczasowi członkowie zarządu - Karolina Mitraszewska i Janusz Mieloszyk - decyzją Rady Nadzorczej objęli nowe funkcje w zarządzie, odpowiednio wiceprezesa i pierwszego wiceprezesa zarządu.

Markowi Szcześniakowi został powierzony nadzór nad Pionem Dystrybucji i Rozwoju Biznesu oraz funkcja wiceprezesa Zarządu. Marek Szcześniak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem, optymalizacji procesów kredytowych oraz zastosowaniach zaawansowanej analityki w procesach akwizycji i CRM.

Wykształcenie

Jest absolwentem Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa. Ukończył program menedżerski „Personal Leadership Academy” w ICAN Institute.

Doświadczenie zawodowe

Od 2002 roku zajmował stanowiska kierownicze w BRE Banku, Banku BPH, DnB Nord Polska, Allianz Bank Polska. W latach 2012-2018 związany był z grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes Kredobanku uczestniczył w jego pomyślnej restrukturyzacji, a następnie, również w roli członka zarządu, tworzył od podstaw PKO Bank Hipoteczny. Od 2018 do 2020 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Alior Banku odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem oraz koordynację projektów związanych z wdrożeniem nowoczesnych procesów kredytowych i zaawansowanej analityki.

Marek Szcześniak związany jest z Nest Bankiem od maja 2021 roku. Początkowo objął stanowisko Dyrektora ds. Inicjatyw Strategicznych, a następnie został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Zdalnej Sprzedaży i Obsługi Klienta.

Nest Bank w ostatnich latach przeszedł dużą transformację, szczególnie w zakresie sprzedaży.

– Nasz obecny model dystrybucyjny koncentruje się na sprzedaży zdalnej i rozwijaniu zaawansowanych procesów umożliwiających np. całkowicie zdalne pozyskiwanie kredytów firmowych przez klientów, którzy do tej pory nie mieli relacji z naszym bankiem. Już wkrótce planujemy rozszerzyć naszą ofertę o kredyty firmowe dla spółek i również dla nich udostępnimy proces zdalnego wnioskowania o kredyt.   W tym obszarze doświadczenie i wiedza Marka w zakresie zaawansowanej analityki i wdrażania cyfrowych rozwiązań procesowych są nieocenione. Jestem przekonany, że wspólnie podołamy ambitnym celom i wyzwaniom, które stawiamy sobie na ten rok – mówi Piotr Kowynia, prezes zarządu Nest Banku.

Nowe funkcje w zarządzie Nest Banku objęli także Janusz Mieloszyk i Karolina Mitraszewska

Od lutego br. nowe funkcje w zarządzie Nest Banku objęli także Janusz Mieloszyk i Karolina Mitraszewska. Janusz Mieloszyk objął funkcję pierwszego wiceprezesa zarządu, zaś Karolina Mitraszewska wiceprezesa zarządu.Janusz Mieloszyk związany jest z Nest Bankiem od 2019 roku, a od maja 2020 roku, jako członek zarządu, nadzoruje Pion Finansowy (CFO). Z kolei Karolina Mitraszewska będąc członkiem zarządu Nest Banku nadzoruje Pion Operacji, Logistyki, Transformacji i IT, a związana jest z Nest Bankiem od 2018 roku.  

Źródło: Nest Bank