Zmiany w zarządzie BNP Paribas Bank Polska

Zmiany w zarządzie BNP Paribas Bank Polska
Andre Boulanger,Fot. BNP Paribas Bank Polska,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jerzy Śledziewski, wiceprezes BNP Paribas Bank Polska dotychczas odpowiedzialny za Obszar Bankowości Korporacyjnej i Bankowości MSP, z powodów osobistych zdecydował o niekandydowaniu na kolejną kadencję zarządu banku. Czasowo odpowiedzialność za ten obszar przejmie wiceprezes Andre Boulanger, dotychczas odpowiedzialny za Obszar Bankowości CIB, podał bank. Boulanger będzie zarządzał tym obszarem do czasu powołania nowego członka zarządu banku.

Jednocześnie zarząd banku poinformował, że rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie ustalenia liczby członków zarządu banku nowej kadencji na 9 osób oraz powołała zarząd na nową 3-letnią kadencję w składzie obejmującym następujące osoby:

Przemysław Gdański – prezes zarządu
Jean-Charles Aranda – wiceprezes zarządu
André Boulanger – wiceprezes zarządu
Przemysław Furlepa – wiceprezes zarządu
Wojciech Kembłowski – wiceprezes zarządu
Kazimierz Łabno – wiceprezes zarządu
Magdalena Nowicka – wiceprezes zarządu
Volodymyr Radin – wiceprezes zarządu.

Czytaj także: BNP Paribas Bank Polska: 167,5 mln zł zysku netto w IV kw. 2020 roku, koszt potencjalnych ugód z frankowiczami ok 0,7 -1,3 mld zł >>>

„Zgodnie z podjętymi uchwałami, wyżej wymienione osoby zostały powołane na wskazane stanowiska w zarządzie banku na nową kadencję rozpoczynającą się z dniem odbycia walnego zgromadzenia banku zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2020, które odbędzie się dnia 24 marca 2021 r.” – podsumowano w komunikacie.

André Boulanger ukończył z wyróżnieniem (magna cum laude) Université Libre de Bruxelles. Po uzyskaniu dyplomu w 1986 roku, dołączył do Crédit Communal de Belgique (obecnie Belfius Bank), gdzie pracował do 1989 r. Następnie został Dyrektorem Oddziału Banque Paribas Belgium w Brukseli, a później Zastępcą Dyrektora Departamentu ds. Ryzyka w Banque Paribas Belgium. W latach 1994 – 1998 Wiceprezes Banque Paribas France, odpowiedzialny za bankowość komercyjną w podmiotach zależnych na terenie Europy. W latach 1998 – 2000 Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Korporacyjnej w Banque Paribas Belgium.

Po fuzji BNP i Paribas w 2000 r. Dyrektor Zarządzający Obszarem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. Od 2002 r. kontynuował swoją karierę w BNP Paribas we Francji jako Dyrektor Zarządzający obszarem Transakcji Finansowania Przejęć oraz Kredytów Strukturyzowanych w regionie Europy Kontynentalnej.

W 2005 r. został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Bankowości Korporacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej w BNP Paribas we Francji, a w 2007 r. powołano go na stanowisko Dyrektora Generalnego Obszaru Bankowości Korporacyjnej i Transakcyjnej. W latach 2010 – 2014 zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu w BNP Paribas w Holandii. W 2014 r. został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Operacji w Bankowości Korporacyjnej w regionie Europy, a w 2015 r. Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Operacji w Regionie EMEA.

Od 2017 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu BNP Paribas JSC oraz Dyrektora Generalnego dla obszaru Federacji Rosyjskiej. Od listopada 2018 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska S.A. odpowiedzialnego za Obszar Bankowości CIB.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 119,58 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews, BNP Paribas Bank Polska S.A.