Zmiany w Work Service S.A. od początku 2016 roku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

work.service.01.400x135Decyzją Rady Nadzorczej od 1 stycznia 2016 roku nowym prezesem Work Service S.A. zostanie Maciej Witucki. Dotychczasowy szef - Tomasz Hanczarek - obejmie stanowisko vice przewodniczącego Rady Nadzorczej Work Service S.A. Do czasu zmian Grupa nie planuje żadnych strategicznych zmian, kontynuując założenia dotychczasowej strategii biznesowej.

– Jestem dumny, że po raz pierwszy w swojej karierze menedżerskiej będę mógł rozwijać firmę z polskim rodowodem, która odniosła tak wielki sukces w Europie. Od dziś zaczynam jeszcze głębsze poznawanie spółki natomiast, jak ustaliliśmy z Akcjonariuszami, pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku chciałbym przedstawić nową strategię rozwoju dla całej Grupy Kapitałowej Work Service, w której zawrzemy kluczowe cele biznesowe na najbliższe lata – powiedział Maciej Witucki.

– Bardzo się cieszę, że Maciej Witucki przyjął nominację na stanowisko prezesa Work Service. Spółkę zna bardzo dobrze, bo od dwóch lat był członkiem Rady Nadzorczej spółki.  Liczę na to, że jego bezpośredni wkład w rozwój firmy z pewnością przełoży się przede wszystkim na zadowolenie pracowników, klientów, a także inwestorów- dodał Paul Sofianos, przewodniczący Rady Nadzorczej Work Service S.A.

– Chciałbym serdecznie podziękować Tomaszowi Hanczarkowi za 15 lat ciężkiej pracy, które poświęcił na wspólne budowanie z nami tej firmy. Bez Jego zaangażowania, wizji, charyzmy i niezachwianej wiary w sukces nie bylibyśmy dziś tu, gdzie jesteśmy. Od początku nowego roku Tomek będzie wspólnie ze mną wytyczał kierunki rozwoju Work Service, zasiadając w Radzie Nadzorczej Spółki – powiedział Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

Maciej Witucki ma bardzo duże doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania międzynarodowymi przedsiębiorstwami i spółkami publicznymi. W latach 2006-2013 był prezesem Orange Polska (dawniej TP SA), a od września 2013 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej tej spółki. Wcześniej, w latach 2002-2006 był członkiem Zarządu, a następnie wiceprezesem Lukas Banku. W latach 1997-1998 we Francji kierował przygotowaniami projektu rozpoczęcia przez firmę Cetelem S.A. działalności w Polsce, a następnie w okresie 1998-2001 pełnił funkcję członka Zarządu w Cetelem Polska. Od czerwca 2014 roku jest członkiem Rady Nadzorczej PLL LOT, w lipcu 2015 roku został również przewodniczącym Rady Nadzorczej TVN SA.

Witucki jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończył również studia podyplomowe z Logistyki i Inżynierii Przemysłowej na Ecole Centrale Paris we Francji, a także Zaawansowany Program Zarządzania (AMP) na INSEAD we Francji.

Źródło: www.workservice.pl