Złoto za cenę SPOT

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zloto.wykres.250x167Mennica Wrocławska, lider dystrybucji złota i srebra inwestycyjnego, wprowadza na rynek nowatorski produkt. Od dzisiaj każdy inwestor zainteresowany nabyciem złotego kruszcu o próbie 999,9 może to zrobić po cenie SPOT, czyli wartości rynkowej złota.

Nie od dziś wiadomo, że na cenę złota składa się aktualna wartość rynkowa kruszcu (SPOT) oraz koszty wybicia sztabki, transportu, ubezpieczenia, marży producenta i dystrybutora czyli inaczej mówiąc koszty dostarczenia towaru na rynek. Te koszty dodatkowe wahają się od 5% do 30%.

Mennica Wrocławska zdecydowała się wprowadzić na rynek produkt, którego dotychczas nie oferowały żadne inne instytucje zajmujące się sprzedażą złota na świecie.

„Naszym celem jest wprowadzenie na rynek nowatorskiego produktu, który umożliwia zakup złota za cenę SPOT, a który łączy w sobie płynność rynków kontraktowych z bezpieczeństwem fizycznego złota. Mennica Wrocławska chce być prekursorem w podejmowaniu odważnych i niekonwencjonalnych działań, na które rynek, a zwłaszcza inwestorzy zareagują z entuzjazmem”-  mówi Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

„Złoto za SPOT”, bo tak nazywa się nowy program Mennicy Wrocławskiej umożliwia zakup złota po cenie SPOT, jego odebranie w fizycznej postaci lub zdeponowanie w skarbcu Mennicy Wrocławskiej, jednym z najbezpieczniejszym i najnowocześniejszych skarbców w Europie. Istnieje również możliwość sprzedaży złota w dowolnym momencie.

„Klientom, którzy zdecydują się na uczestnictwo w programie, ze względów podatkowych odradzamy  sprzedaż złota przed upływem 12 miesięcy, ponieważ może to skutkować obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego. Nasz program to alternatywa dla lokat bankowych i dobra inwestycja wolnego kapitału”- dodaje Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

W praktyce oznacza to, że osoba zainteresowana zakupem złotego kruszcu, deklaruje wartość inwestycji jako wielokrotność 1 grama bądź 1 uncji czystego złota. Dokonuje wpłaty wskazanej przez siebie wartości, a w zamian otrzymuje dokumenty poświadczające prawo do zakupionego złota. Po upływie 6 miesięcy klient może zdecydować się na odbiór złota w fizycznej postaci lub pozostać przy formie Certyfikatu. W tym przypadku złoto zostanie zdeponowane w skarbcu Mennicy Wrocławskiej. Inwestorzy mogą również w dowolnym momencie odsprzedać Mennicy Wrocławskiej zakupione złoto niezależnie od tego czy posiadają Certyfikat czy fizyczny produkt.

Obecnie za 1 gramową sztabkę złota trzeba zapłacić 218,30 zł, a 1 gramowa w cenie SPOT to wydatek rzędu 165,85 zł*.