Zielona Góra klientem PKO Banku Polskiego do 2020 roku
PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu Zielonej Góry oraz 76 jednostek organizacyjnych miasta. Oznacza to, że rozpoczęta w 2002 roku współpraca będzie kontynuowana przez kolejne 5 lat. Tym samym PKO Bank Polski ugruntował pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów i Banku z największą grupą klientów wśród miast wojewódzkich.
Nowa umowa na kompleksową obsługę budżetu miasta zacznie obowiązywać 10 października 2015 roku i będzie czwartą z kolei w historii współpracy Zielonej Góry i PKO Banku Polskiego. Poza prowadzeniem rachunków oraz realizacją operacji bankowych we wszystkich systemach i trybach, usługi będą obejmowały m.in. kompleksową obsługę kart płatniczych, w tym kart przedpłaconych, realizację transakcji czekowych i walutowych, prowadzenie rachunku skonsolidowanego, obsługę płatności masowych oraz udostępnienie terminali kart płatniczych. Obsługa mieszkańców będzie prowadzona we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego na terenie Zielonej Góry, a także w placówkach zlokalizowanych w siedzibach Urzędu Miasta i Wydziału Komunikacji.
– Współpraca z samorządami to obszar rynku, na którym szczególnie istotna jest wiarygodność partnera finansowego, a w przypadku obsługi – jakość usług świadczonych przez bank. Przedłużenie współpracy z Zieloną Górą potwierdza, że PKO Bank Polski jest liderem w zakresie obsługi finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Miasto, przez kolejne lata, może liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę – podkreśla Piotr Galas, dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego i Sektora Publicznego.
PKO Bank Polski od lat jest liderem w zakresie usług dla klientów sektora samorządowego. Udział Banku w finansowaniu samorządów kredytami to 20%. Bank jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku przekracza 40%. Obecnie PKO obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Poznania, Wrocławia, Szczecina, Katowic, Rzeszowa, Zamościa, Grudziądza, Płocka, Włocławka, Skierniewic, Piły i Ostrołęki. W regionie lubuskim PKO Bank Polski obsługuje między innymi: miasta Gorzów Wielkopolski, Żary, Świebodzin i Gubin, a także powiaty Żarski i Żagański.
PKO Bank Polski pomaga samorządom znaleźć najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania związane z finansowaniem zaplanowanych inwestycji. W toku ostatnich lat uczestniczył w wielu samorządowych projektach inwestycyjnych o niestandardowym charakterze, m.in. finansowaniu budowy jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Europie Arena Kraków, pierwszego w Polsce Afrykanarium-Oceanarium we Wrocławiu, szybkiego tramwaju w Szczecinie czy nowoczesnej spalarni odpadów w Poznaniu.
Więcej szczegółów i informacji na temat oferty skierowanej do jednostek samorządu terytorialnego dostępnych jest w placówkach PKO Banku Polskiego i na stronie internetowej www.pkobp.pl.
Źródło: PKO Bank Polski