Zielona energia dla przedsiębiorców. Pekao Leasing wkracza na rynek fotowoltaiczny z korzystnym finansowaniem mikroinstalacji

Zielona energia dla przedsiębiorców. Pekao Leasing wkracza na rynek fotowoltaiczny z korzystnym finansowaniem mikroinstalacji
Fot. stock.adobe.com/Simon Kraus
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Unijna polityka klimatyczna zakłada, że w 2020 r. Polska powinna zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest podejmowanie większej liczby inwestycji z zakresu zielonej energetyki. Jednym z najszybciej i najprężniej rozwijających się sektorów OZE jest fotowoltaika, która nie tylko pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne, ale przynosi również korzyści ekonomiczne.
W ramach oferty #PekaoLeasing, każdy przedsiębiorca może sfinansować założenie coraz popularniejszych w Polsce mikroinstalacji #OZE @BankPekaoSA

Ceny energii elektrycznej rosną systematycznie, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi. Wykorzystanie energii słonecznej w krótkim czasie skutkować może zmniejszonymi rachunkami, a co za tym idzie – oszczędnościami na rozwój przedsiębiorstwa. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jednocześnie przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego i może zapobiegać negatywnym skutkom zmian klimatu.

Czytaj także: Pekao Leasing pozyskało 100 mln euro z EBI na finansowanie małych i średnich firm >>>

– W dobie postępujących zmian klimatu niezwykle ważny jest rozwój energetyki opartej na przyjaznych dla środowiska odnawialnych źródłach energii. W Polsce szczególnie rozwojowy jest rynek fotowoltaiczny. Oferta Pekao Leasing jest kolejnym naszym krokiem w stronę ekologicznych rozwiązań w naszym kraju, tym razem skierowanym w stronę przedsiębiorców. Dzięki nowej ofercie, finansowanie takiego przedsięwzięcia nigdy nie było tak proste i tanie – mówi Maciej Kijo, Członek Zarządu Pekao Leasing.

Finansowanie fotowoltaiki

Choć pożyczki na cele ekologiczne stają się coraz popularniejsze, innych środków finansowania zielonej transformacji jest w tej chwili wciąż za mało. W ramach oferty Pekao Leasing, każdy przedsiębiorca może sfinansować założenie coraz popularniejszych w Polsce mikroinstalacji, czyli instalacji o mocy do 50 kWp. Co ważne, panele słoneczne są praktycznie niezawodne i posiadają niezwykle długą żywotność. Dzięki temu przedsiębiorstwo na wiele lat pozostaje niezależne energetycznie i rosnące ceny prądu nie mają większego wpływu na jego wyniki. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązań są duże możliwości instalacyjne – panele można zamontować na niemal każdym dachu i powierzchni.

Finansowanie fotowoltaiki to kolejna już proekologiczna inicjatywa Grupy Pekao. W 2019 roku Bank Pekao zrealizował wiele ważnych działań przyjaznych środowisku, a niedawno rozpoczął też akcję „Zadbaj o dobry klimat” czyli nową ofertę Pożyczki Ekspresowej na cele ekologiczne na preferencyjnych warunkach. Z kolei dla klientów z obszaru MŚP wprowadził do oferty kredyt PrzEKOrzystny na zakup paneli fotowoltaicznych.

Źródło: Grupa Pekao SA