Zdalne korzystanie z e-dowodu jest już możliwe dla 6 milionów Polaków

Zdalne korzystanie z e-dowodu jest już możliwe dla 6 milionów Polaków
Źródło: PWPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dzięki eDO App, aplikacji stworzonej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, TransactionLink umożliwia swoim klientom potwierdzenie tożsamości również poprzez dowody osobiste z warstwą elektroniczną, informuje w komunikacie PWPW.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i firma TransactionLink zdecydowały o podjęciu współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań związanych z weryfikacją tożsamości.

Z aplikacji korzysta już ponad 750 tysięcy użytkowników

Aplikacja eDO App, która jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny, od dziś jest dostępna na platformie stworzonej przez polski start-up, określany „fabryką fintechów”. 

Czytaj także: Nowe dowody z odciskami palców już są, ale wstrzymane

Oferta ze wszystkimi dostępnymi metodami weryfikacji tożsamości

TransactionLink – start-up inkubowany przez GPW Tech S.A ‒ tworzy system operacyjny dla fintechów w Polsce, aby rodzime firmy mogły jednocześnie korzystać z całej gamy branżowych rozwiązań.

Od wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po przeróżne funkcjonalności typu windykacja as-a-service.

Dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, od teraz firma oferuje wszystkie dostępne metody weryfikacji tożsamości.

Czytaj także: Biometryczne dowody osobiste już od sierpnia 2021 roku, większe bezpieczeństwo transakcji finansowych

Zdalne korzystanie z e-dowodu

E-dowody posiada już około 6 milionów Polaków. eDO App jako pierwsza na rynku dała możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny.

Z aplikacji korzysta już ponad 750 tysięcy użytkowników – można ją pobrać ze sklepów Google Play, App Store, App Gallery na smartfony z anteną NFC i systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone’a 7 i nowszych).

Źródło: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych / PWPW