Zaproszenie na Targi Książki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150508.orbis.pictus.logo.2015.400xDom Wydawniczy Orbis Pictus jako jedyny w Polsce zajmuje się tworzeniem ksiąg faksymilowych, czyli wiernych kopii manuskryptów, inkunabułów i starodruków. Pierwowzorami naszych Ksiąg są białe kruki, które są niedostępne na rynkach aukcyjnych i antykwarycznych lub osiągają na nich niebotyczne wartości, stając się praktycznie nieosiągalne.

Ze względu na niedostępność oryginałów, faksymile to jedyna szansa na posiadanie w swoich zbiorach najbardziej wartościowych ksiąg świata. Faksymile powstaje przy użyciu skomplikowanych procesów poligraficznych oraz dzięki ogromnej wiedzy i pasji specjalistów różnych dziedzin. Czcionka, rodzaj papieru czy zabrudzenia, jakie powstały w ciągu wieków, odwzorowywane są z niezwykłą dokładnością i starannością. Efektem tych prac są prawdziwe dzieła sztuki, które pozostają w zasięgu kolekcjonerów, bibliofilów, estetów czy inwestorów.

Podczas tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki, zaprezentujemy Państwu te niesamowite, magiczne dzieła i opowiemy o tym co sprawia, że są najbardziej ekskluzywnymi podarunkami zdobiącymi biblioteki prezydentów, inwestorów i kolekcjonerów dzieł sztuki. Pokażemy i opowiemy o naszych nowościach wydawniczych, wśród których znajduje się Kronika polska Galla Anonima. Tworząc ją chcieliśmy zrekonstruować wygląd oryginału Kroniki, która istnieje wyłącznie jako odpisy – pierwowzór manuskryptu zaginął. Wzorowaliśmy się na autentycznych, średniowiecznych materiałach i wiedzy na temat ksiąg powstałych w tamtym okresie. Zadbaliśmy o to, aby Księga posiadała drobne usterki charakterystyczne dla starych rękopisów. Kronika będzie wydana w ściśle limitowanym nakładzie 298 sztuk, w tym 49 sztuk wykonanych będzie w ekskluzywnej wersji kolekcjonerskiej. Wydaniu Kroniki Galla Anonima towarzyszą dwa jednocześnie przypadające jubileusze – 650-lat w służbie książki oraz 900-lecie powstania oryginału Kroniki. Biorąc także pod uwagę rok 2015, który jest rokiem Jana Długosza, jest to fantastyczne ukoronowanie święta literatury polskiej.

Zbiór szesnastu XVIII-wiecznych widoków Wrocławia, według rysunków Friedricha Bernharda Wernera, to kolejna publikacja na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Ogromny wkład w ich powstanie wniósł kustosz Biblioteki Zamku Królewskiego w Warszawie, dr Kazimierz Kozica. Po raz pierwszy od wieków udało się skompletować, zdygitalizować i wykonać reprodukcję wraz z historycznym, naukowym komentarzem całego kompletu tych rzadkich grafik ukazujących Wrocław w XVIII wieku.

Zapraszamy Państwa na stoisko targowe numer 22/BC w strefie Business Club.

150508.wtk.2015.plan.400x

Marta Falgowska