Zakończyła się Druga Edycja Programu TalentowiSKO 2014/ 2015

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

talentowisko.bs.01.400x278Rozstrzygnięto konkursy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach Drugiej Edycji Programu TalentowiSKO.

Do konkursów przystąpiło ponad 30 000 dzieci i młodzież z ponad 400 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizujących program pod patronatem Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Ponadto ponad 250 szkół prowadzi swojego bloga na platformie internetowej programu TalentowiSKO, gdzie opisuje bieżące wydarzenia z życia szkoły.

Dla najmłodszych przygotowany został konkurs „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Dzieci miały za zadanie zorganizować konkurs o oszczędzaniu, przygotować przedstawienie na temat związany z finansami oraz aukcję na określony cel. Gimnazjaliści współzawodniczyli w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, w ramach którego organizowali zbiórkę pieniędzy na wybraną akcję społeczną. Licealiści zgłaszali natomiast do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.

W ostatnim tygodniu maja obradowały komisje regionalne, których wyłoniły laureatów na etapie regionu. 10 czerwca br. Komisja Krajowa wyłoniła spośród nich zwycięzców na szczeblu centralnym. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele Kuratoriów Oświaty, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Banków Spółdzielczych oraz Banku BPS.

Zwycięzcy Drugiej Edycja Programu TalentowiSKO 2014/ 2015:

W kategorii Szkoły Podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lisiowólce z liczbą punktów 105 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim)
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Piątka w Paszczynie z liczbą punktów 104 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Ropczycach)
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bilczy z liczbą punktów 102 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Kielcach)

W kategorii Szkoły Gimnazjalne

I miejsce – Gimnazjum w Starym Zamościu z liczbą punktów 84 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy)
II miejsce – Gimnazjum im. W. Witosa w Pławie z liczbą punktów 81 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mielcu)
III miejsce – nie przyznano

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce –  I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej  z liczbą punktów 91 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej)
II miejsce – ZSE w Mińsku Mazowieckim z liczbą punktów 89 (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim)
III miejsce – nie przyznano

Źródło: Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.