Zainwestować w mieszkanie w Łodzi?

Zainwestować w mieszkanie w Łodzi?
Michał Cebula fot. Marek Misurewicz;
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Mieszkania wciąż bardzo szybko drożeją w niektórych miastach – wynika z najnowszych szacunków NBP. Liderami wzrostów są Łódź i Poznań. O przyczyny dynamicznego wzrostu cen mieszkań w Łodzi spytaliśmy Michała Cebulę prezesa Heritage Real Estate podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.

#MichałCebula: Atrakcyjność Łodzi nie jest jeszcze odpowiednio wyceniona w obecnej wartości nieruchomości @HeritagePolska

Robert Lidke – Czym można uzasadnić fakt, że właśnie w Łodzi ceny mieszkań rosną w ostatnim czasie najszybciej?

Michał Cebula –  Faktycznie Łódź była do niedawna zapomnianym miastem pomimo tego, że leży dokładnie w środku Polski.

Natomiast inwestycje infrastrukturalne, zbudowane nowe drogi, powstanie centrów logistycznych oraz bliskość Warszawy, gdzie wielu Łodzian pracuje – podróż do stolicy zajmuje tylko godzinę, to wszystko powoduje, że Łódź jest coraz lepszym miejscem do życia. Powstają nowe miejsca  pracy i w efekcie rośnie popyt na mieszkania.

Czytaj także: Już za dwa lata w centrum Łodzi powstanie 15-piętrowy budynek z 874 mieszkaniami

Jeszcze nie dawno w Warszawie w najlepszych lokalizacjach płacono za metr kwadratowy mieszkania ponad 10 tysięcy złotych , a w Łodzi tyko 3 tysiące. Skąd się brały takie różnice?

Wysokie średnie ceny mieszkań w Warszawie to wynik bardzo wysokich cen nieruchmości klasy premium, których dużo się w stolicy buduje w celach także inwestycyjnych.

Natomiast w Łodzi ludzie kupują mieszkania dla siebie. Przestali się bać o utratę pracy, o niemożność spłaty kredytu. Teraz wiedzą, że jeśli stracą jedną pracę, to zaraz znajdą drugą. Mogą kupić na własne potrzeby większe mieszkanie, czy po prostu pierwsze mieszkanie w życiu.

Wiadomo, że jeśli chodzi o sytuację na rynku pracy to Łódź jest w bardzo dobrym trendzie i to się nie zmieni przez wiele najbliższych lat.

Czytaj także: Rekordowe ceny mieszkań: ile naprawdę kosztuje mieszkanie

A czy z punktu widzenia inwestorów, tych którzy chcieliby zainwestować kapitał w mieszkania na wynajem Łódź też jest atrakcyjna?

Łódź na pewno jest w tej kategorii inwestycji w ścisłej czołówce. Choćby dlatego, że ceny mimo szybkiego wzrostu nie są tak wysokie jak w innych miastach.

Atrakcyjność Łodzi nie jest jeszcze odpowiednio wyceniona w obecnej wartości nieruchomości.

Czytaj także: Liderem wzrostów cen mieszkań w ostatnim roku były Łódź i Poznań

Źródło: aleBank.pl