Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ferie.02.250x167Ferie to ulubiony czas dzieci w wieku szkolnym. Zimowe szaleństwa na lodowisku czy stokach mogą budzić niepokój rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Przed wypadkami i kontuzjami trudno się ustrzec, można jednak zabezpieczyć się przed ich następstwami. Jak wybrać odpowiednią polisę?

W szkołach pojawiają się grupowe ubezpieczenia NNW. Oferty są tanie a wszelkie dokumenty nie wymagają od rodziców wiele wysiłku, co za tym idzie polisa masowa może być niewystarczająca. Bardzo często ogranicza się tylko do ochrony dziecka w czasie zajęć szkolnych a dodatkowo kwoty odszkodowania są niskie – w wielu przypadkach nie obejmują chorób przewlekłych czy urazów podczas bójki w szkole. Warto dokładnie zapoznać się z umową niekiedy za drobną opłatą udaje się zwiększyć kwotę ubezpieczenia oraz rozszerzyć jego zakres.

Na rynku jest wiele ofert wyjazdów dla dzieci na których mogą jeździć na nartach czy desce -zazwyczaj w cenie zawarte jest ubezpieczenie NNW – w tym wypadku również watro zapoznać się z polisą jak również zastanowić się nad ubezpieczeniem OC (chroni ono przed roszczeniami innych użytkowników – na stoku czy w przypadku zniszczeń)

Na rynku dostępne są również wyjazdy zagraniczne na których jeszcze bardziej trzeba zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech. Co roku słyszymy o różnych problemach biur podróży i jeszcze większych kłopotach osób, które z ich usług korzystają – w przypadku dzieci sytuacje te mogą być bardziej dotkliwe. Warto zwrócić uwagę na kondycję biura podróży (w Krajowym Rejestrze Sądowym czy wszelkich Biurach Informacji Gospodarczej). Pamiętajmy również, że w każdym kraju SA inne przepisy. Jeśli będzie to obszar UE zadbajmy o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – da ona pewność bezpłatnej opieki zdrowotnej. Niestety stomatolog czy transport medyczny jest poza ubezpieczeniem (NFZ wystawi nam za te usługi odpowiedni rachunek).

sadowski.jaroslaw.01.100xKarty przedpłacone to rodzaj kart płatniczych niepołączonych z kontem osobistym. Działają na takich samych zasadach jak karty podarunkowe, z jakimi można spotkać się w sklepach. Rodzice mogą wcześniej zasilić je odpowiednią sumą, kontrolować wydatki dzięki limitom, a w razie konieczności szybko i łatwo zasilić dodatkowymi środkami – twierdzi Jarosław Sadowski, Expander Advisors, ZFDF. –

 

 

Jest to też rozwiązanie bezpieczniejsze niż gotówka, ponieważ kradzież pieniędzy z karty wymaga od złodzieja dużo większych umiejętności. W razie zagubienia lub kradzieży można ją natomiast tymczasowo zablokować lub zastrzec, co uniemożliwi wypłatę pieniędzy z konta. Jeśli decydujemy się na podróż dziecka bez naszej opieki warto skorzystać z takiego rozwiązania, aby nie okazało się, że nasze dziecko jest bardziej rozrzutne niż przypuszczaliśmy i uchronić je przed ewentualną kradzieżą środków.

Na podstawie: ZFDF