Żabka zyskała status instytucji płatniczej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zabka.01.400x239Żabka Finanse Sp. z o.o. dołączyła do ponad 20. instytucji płatniczych na rynku polskim. Komisja Nadzoru Finansowego  jednogłośnie zezwoliła Spółce na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej.

– Strategicznie jest to decyzja dla nas bardzo istotna, dzięki której możemy kontynuować realizację usług płatniczych w ponad 3,5 tysiącach sklepów Żabka i Freshmarket. Biorąc pod uwagę skalę naszego biznesu oraz liczbę  klientów korzystających z usług w naszych sieciach, naturalnym działaniem było staranie się o status instytucji płatniczej. Dzięki licencji możemy realizować przekazy pieniężne oraz  inne usługi wpisane w Ustawę o Usługach Płatniczych. Jako Instytucja Płatnicza nadal będziemy współpracować z bankami, ale jako samodzielny podmiot finansowy, podlegający bezpośrednio pod KNF. Takie rozwiązanie otworzy nam drogę do rozwoju usług finansowych – powiedział Artur Szymoniak Członek Zarządu Żabka Finanse.

Żabka Polska oferuje usługi finansowe w swoich sklepach od 2005 roku.

Obecnie w ramach „Zielonego Okienka” klienci mogą skorzystać z usługi płatności za rachunki gotówką lub kartą płatniczą, wypłacić gotówkę, zagrać w Lotto czy zakupić eVoucher na doładowanie telefonu komórkowego.

Marcin Złoch